آموزش رفع مشکل باز نشدن اتوکد

رفع مشکل باز نشدن اتوکد

آموزش رفع مشکل باز نشدن اتوکد

اتوکد (AutoCAD) نرم‌افزاری برای ترسیم  و طراحی نقشه‌های دقیق و حرفه‌ای  مهندسی و صنعتی می‌باشد. این نرم‌افزار هیجان‌انگیز از محصولات  محبوب شرکت آمریکایی اتودسک می‌باشد. این نرم افزار توسط کاربران زیادی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد اما مشکلاتی نیز دارد. مشکل بسته شدن ، پریدن و بالا نیامدن اتوکد بعد از اجرا و نمایش صفحه شروع و موارد دیگر از جمله مسائلی هستند که هر کاربری ممکن است تجربه کند. در این ببخش قصد داریم روش های رفع مشکل باز نشدن اتوکد را به شما عزیزان آموزش دهیم.

روش های رفع مشکل باز نشدن اتوکد

نصب مجدد برنامه

اگر به تازگی ویندوز ۸ یا ویندوز ۷ خود را ارتقاء داده اید و در حال حاضر اتوکد را نصب کرده اید ممکن است در ویندوز ۱۰ این برنامه کار نکند. بهترین راه حل این است که برنامه اتوکد را حذف کنید و مجددا آن را نصب کنید.

تنظیمات رجیستری را تغییر دهید

اگر با مشکل اجرا نشدن اتوکد در ویندوز ۱۰ مواجه هستید و یا نمی توانید اتوکد را نصب کنید به این خاطر است که .NET Framework 4.5 را نصب نکرده اید. قسمت عجیب ماجرا این است که ویندوز ۱۰ با .NET Framework 4.6  نصب می شود و باید با تمام برنامه هایی که از نسخه قدیمی تر دات نت فریم ورک استفاده می کنند کار کند. گرچه این مشکل اتوکد چندان رایج نیست اما می توانید با تغییر رجیستری آن را حل کنید.

کلیدهای ویندوز و R را فشار دهید تا پنجره RUN باز شود حالا عبارت regedit را وارد و اینتر کنید. به جای این کار می توانید regedit را در کادر جستجوی منوی استارت ویندوز و از نتایج ابزار را انتخاب کنید.

وقتی که پنجره Registry Editor باز شد، از سمت چپ پنجره به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftNET Framework SetupNDPv4Client

نحوه تغییر تنظیمات رجیستری

 • کلید Version را پیدا کنید. value آن را بخاطر بسپارید و یا یادداشت کنید چون بعدا به آن احتیاج داریم.
 • حالا از سمت چپ Client را کلیک راست کنید و از گزینه ها Permissions را انتخاب کنید.
 • روی دکمه Advanced کلیک کنید.
 • در بخش Owner لینک Change را کلیک کنید.
 • در فیلد Enter the object names to select عبارت Administrators را وارد کنید. روی دکمه Check Names کلیک کنید. اگر همه چیز مرتب بود روی OK کلیک کنید.
 • برای ذخیره تغییرات به ترتیب دکمه های Apply و OK را کلیک کنید.
 • حالا می توانید Value کلید Version را به ۴٫۵ تغییر دهید. با کلیک روی OK تغییرات را ذخیره کنید.
 • بدون بستن پنجره رجیستری سعی کنید اتوکد را نصب کنید.
 • بعد از اتمام نصب، در پنجره Registry Editor به مسیر زیر بروید:
 • HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftNET Framework SetupNDPv4Client
 • کلید Version را پیدا کنید و مقدار آن را از ۴٫۵٫۰ به مقداری که قبلا به خاطر سپردید و یا یادداشت کردید تغییر دهید.

آنتی ویروس خود را غیرفعال یا حذف کنید

نرم افزار آنتی ویروس برای سیستم شما بسیار مهم است؛ اما گاهی اوقات آنتی ویروس ها می توانند با ویندوز تداخل ایجاد کنند و از اجرا یا نصب برنامه های خاص جلوگیری کنند. اگر اتوکد کار نمی کند؛ ممکن است بخواهید آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید. بعد از غیرفعال کردن آن؛ سعی کنید دوباره اتوکد را نصب و اجرا کنید. اگر مشکل همچنان ادامه دارد ممکن است مجبور شوید که آنتی ویروس را به طور کامل حذف کنید.