Returning Products

رویه های بازگرداندن کالا

الف) برگشت کالا (حق انصراف)

در خواست برگشت کالا و یا حق انصراف از خرید صورت گرفته شده که شما مشتریان گرامی می بایست با واحد فروش تماس حاصل فرمایید ، همکاران ما در واحد پشتیبانی شماره حساب و شباء کارت بانکی که با آن اقدام به خرید کرده اید را از شما دریافت و پس از بررسی های لازم مبلغ فاکتور خریداری شده به حساب شما مشتری گرامی واریز می گردد .
درصورت حق انصراف قبل از ارسال کالا از زمان اعلام و ارسال اطلاعات حساب مشتری و برگشت کالا پس از دریافت کالا از مشتری و بررسی توسط واحد پشتیبانی تا 48 ساعت به حساب مشتری واریز می گردد .

کالا در صورتی که پلمپ و استفاده نشده باشد امکان مرجوعی وجود دارد.

ب) گارانتی

مدت گارانتی و خدمات پس از فروش کلیه کالاهای عرضه شده در سایت برای هر کالا متفاوت بوده و در کنار قیمت این کالاها درج شده است (در صورت عدم درج موارد مذکور در این قسمت، گارانتی برای آن کالا وجود ندارد) اکنون چنانچه کالای خریداری شده دارای گارانتی باشد و دچار نقص فنی شود، خریدار می بایست طبق شرایط مندرج در کارت گارانتی نسبت به ارائه کالا و دریافت خدمات پس از فروش از شرکت گارانتی دهنده اقدام نماید.

خسارت در هنگام حمل و نقل

پایاتل  همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و پایاتل تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش پایاتل اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش ارسال شود.

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از اولویتهای فروشگاه  پایاتل بوده است و در این راستا میکوشد  تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشری برسد

با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، بامسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در

چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است

  اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

*اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا24 ساعت کاری پس از دریافت محصول به پایاتل اطلاع داده شود.

*لازم است بسته بندی محصول ، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

*استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکانپذیر است که کالا در کارتن یا بسته بندی یا جعبه اصلی خود به ما بازگردانده شود.

*برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

*این سرویس اشکالهای فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمیشود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی،نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل میشود.

*اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

*وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش از طریق تیکت و یا تلفن، ایمیل اطلاع داده شود.

*اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

*عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پارهای جزییات با کالای اصلی تفاوتهایی داشته باشد به استناد آنها نمیتوان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

*در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

*اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریعتر به واحد پیگیری سفارشات از طریق ایمیل یا تیکت اطلاع داده شود.

*اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود،بلافاصله، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد; در این حالت، تعویض کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکانپذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.(لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد. )همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

کالا را چطور ارسال کنید؟

*لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس گرفته و یا یا تیکت بزنید.

*از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش جداً، خودداری کنید.

*برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

*فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

*اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه ای بنویسید.

*در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا هماهنگی های لازم انجام می شود.

*از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

*اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، به ما تیکت بزنید.

*از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش پایاتل برسد، هزینه های ارسال به مشتری مسترد خواهد شد.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

*کارشناسان خدمات پس از فروش ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل میکنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری میتواند کالای خود را بامدل دیگری جایگزین کند.

*لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار فروشگاه است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ پایاتل بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال میکند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز میکند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه میشود. برای کالای گرانتر، مشتری تفاوت را پرداخت میکند و برای کالای ارزانتر، پایاتل تفاوت را به حساب مشتری واریز میکند.

*اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمیکند و پایاتل در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچگونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا-درج شده در فاکتور- به مشتری را میپذیرد.

*پس از دریافت و پذیرش کالا توسط پایاتل ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد.