آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون

اتصال لپ تاپ به تلویزیون

آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون

با اتصال لپ تاپ به تلویزیون می توانید فیلم و سریال های مورد علاقه تان در یک صفحه نمایش بزرگتر ببینید و بازی های ویدیویی خود را با کیفیت بالاتری تجربه کنید. پس با ما همراه باشید تا روش های انجام این کار را یاد بگیرید.

روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون

استفاده از کابل HDMI

شما می توانید از این روش در نسخه ها دیگر ویندوز هم استفاده کنید. برای انجام این کار تنها به یک کابل HDMI نیاز دارید. یک کابل اچ دی ام ای می تواند صوت و تصویر را با کیفیت بالا انتقال دهد؛ بنابراین برای پخش برنامه های تلویزیونی مورد علاقه شما بسیار مناسب است. برای انجام این کار, هم لپ تاپ و هم تلویزیون باید دارای پورت HDMI باشند. اگر این دستگاه های شما خیلی قدیمی نباشند؛ احتمالا این پورت را در اختیار خواهید داشت. هر دو دستگاه خود را روشن کنید و با استفاده از کابل HDMI آنها را به هم وصل کنید. کافیست ورودی HDMI صحیح تلویزیون را با استفاده از ریموت کنترل انتخاب کنید و کار خود را شروع کنید.

استفاده از کابل VGA

شما می توانید یک کابل VGA را خریداری کنید و از آن برای وصل کردن دستگاه های خود استفاده کنید اما باید توجه داشته باشید که کیفیت و رزولوشن آن به خوبی HDMI نیست. همچنین فقط با سیگنال های ویدیویی سر و کار دارد؛ و این بدان معناست که برای مدیریت صدا به کابل جداگانه ای احتیاج خواهید داشت. تلویزیون و لپ تاپ خود را روشن کنید و بعد آنها را با استفاده از یک کابل VGA و همچنین یک کابل صدای ۳٫۵ میلیمتری متصل کنید. مرحله بعدی فشار دادن دکمه Input در ریموت کنترل و انتخاب گزینه PC یا RGB از لیست است.

ارتباط بین دو دستگاه باید به طور خودکار برقرار شود؛ در غیر این صورت به مسیر Settings > System > Display بروید و مطمئن شوید که TV انتخاب شده است. همچنین می توانید وضوح تصویر را متناسب با یکی از تلویزیون های خود تنظیم کنید.

استفاده از کابل USB-C

اگر لپ تاپ شما دارای پورت USB-C است چند گزینه پیش رو دارید. می توانید مستقیما از طریق کابل USB-C لپ تاپ خود را به تلویزیون وصل کنید؛ اما بدیهی است که باید تلویزیون هم دارای پورت USB-C باشد. فقط یک کابل USB-C خریداری کنید؛ دو دستگاه را به هم متصل کنید و ورودی صحیح تلویزیون را انتخاب کنید. یا این حال توجه داشته باشد که هر پورت USB-C نمی تواند سیگنال ویدیویی را حمل کند؛ بنابراین قبل از خرید کابل حتما این مورد را بررسی کنید.

گزینه دوم خرید یک مبدل USB-C به HDMI است. کابل USB-C را به لپ تاپ و کابل HDMI را به تلویزیون وصل کنید و بعد سر دیگر کابل HDMI را به مبدل وصل کنید تا دو دستگاه به هم وصل شوند. در نهایت ورودی HDMI را در تلویزیون انتخاب کنید.

بدون کابل

انجام این کار به یک دستگاه استریمینگ رسانه ای مانند کرومکست گوگل یا Roku Streaming Stick Plus نیاز دارد. تلویزیون های اندرویدی دارای کرومکست داخلی هستند که همان کار را انجام می دهند. دستگاه کرومکست گوگل احتمالا بهترین گزینه برای شما است؛ هزینه آن بیشتر از کابل HDMI است. برای شروع دانگل اتصال لپ تاپ به تلویزیون (کرومکست) را به تلویزیون متصل کنید و تنظیم کنید. بعد می توانید فیلم ها و فایل های خود را که به صورت محلی در لپ تاپ شما ذخیره شده اند و حتی دسکتاپ خود را در تلویزیون آینه سازی کنید. فقط مرورگر کروم را روی لپ تاپ خود باز کنید. روی منو (سه نقطه عمودی) در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و گزینه Cast را انتخاب کنید. بعد محتوای مورد نظر خود را از طریق منوی کشویی Sources انتخاب کنید و روی کرومکستی که می خواهید آن را ارسال کنید کلیک کنید.