آموزش رفع ارور We couldn’t create a new partition در نصب ویندوز

رفع ارور We couldn’t create a new partition در نصب ویندوز

آموزش رفع ارور We couldn’t create a new partition در نصب ویندوز

یکی از خطاهایی که کاربران هنگام نصب ویندوز ممکن است با آن مواجه شوند ، We couldn’t create a new partition است. اگر می خواهید روش های رفع ارور We couldn’t create a new partition در نصب ویندوز را یاد بگیرید با ما در این بخش همراه باشید.

روش های رفع ارور We couldn’t create a new partition در نصب ویندوز

استفاده از Diskpart

۱- ویندوز را با کمک یک دیسک یا فلش بوتیبل اجرا کنید.

۲- اگر باز هم به این پیغام خطا برخوردید آن را بسته و روی دکمه Repair کلیک کنید.

۳- گزینه Advanced tools را انتخاب کرده و سپس Command Prompt را انتخاب کنید.

۴- حالا عبارت start diskpart را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید.

۵- عبارت list disk را نوشته و دکمه Enter را بزنید. حالا باید لیستی از هارد درایوهای موجود در کامپیوتر خود را مشاهده نمایید.

۶- عددی را که نشان دهنده درایو مورد نظر شما است پیدا کرده آن را به شکل select disk 0 انتخاب کنید. عدد ۰ در اینجا باید با همان عدد مورد نظر جایگزین شود.

۷- حالا عبارت های زیر را وارد کنید. پس از تایپ هر کدام از خطوط زیر باید دکمه Enter را بفشارید. به خاطر داشته باشید که در اینجا هم باید عدد ۰ را با عدد درایو مورد نظرتان جایگزین کنید.

 • disk 0 clean
 • disk 0 create partition primary
 • disk 0 active
 • disk 0 format fs=ntfs quick
 • disk 0 assign

۸- در نهایت با تایپ exit از این پنجره خارج شوید.

۹- فرایند نصب ویندوز را مجددا آغاز کنید. همانطور که پیش از پایان اشاره شد، این راه حل همه فایل های موجود روی هارد را پاک خواهد کرد. بنابراین بهتر است از ان روی کامپیوتر جدیدی که هنوز هیچ فایلی در آن ذخیره نشده است انجام داد.

اکتیو کردن پارتیشن مورد نظر

 1. list disk را تایپ کنید.
 2. با استفاده از عبارت select disk 0 درایو مورد نظر خود را انتخاب نمایید. عدد ۰ را با عدد درایو مورد نظرتان جایگزین کنید.
 3. عبارت list partition را تایپ نمایید.
 4. لیستی از پارتیشن های در دسترس ظاهر خواهد شد. پارتیشن مورد نظر را با عبارت select partition 1 انتخاب کنید. در اینجا هم عدد ۱ باید باید با عدد پارتیشن مورد نظر جایگزین شود.
 5. عبارت active را تایپ کنید.
 6. exit را تایپ کرده و با زدن دکمه Enter از این صفحه خارج شوید.

استفاده از فلش USB 2.0

اگر از فلش برای نصب ویندوز استفاده می کنید شاید این خطا را در حین استفاده از فلش هایی که از نسخه USB 3.0 استفاده می کنند تجربه کرده باشید. در اینگونه مواقع استفاده از فلش های USB 2.0 را هم امتحان کنید تا شاید مشکلتان حل شود. همچنین استفاده از دیسک به جای فلش شاید تجربه راحت تری را در نصب ویندوز برای شما به ارمغان بیاورد.

استفاده از یک پورت USB دیگر

در هنگام نصب با استفاده از فلش، بقیه پورت های USB را خالی بگذارید تا موجب تداخل در کار نشود. البته گاهی اوقات ممکن است مشکل از خود پورت USB هم باشد. بنابراین در این مواقع می توانید فلش را جدا کرده و آن را روی پورت دیگری نصب کنید. سپس فرایند نصب را دوباره آغاز کنید و بررسی نمایید که آیا دوباره با این مشکل مواجه می شوید یا خیر.