آموزش نوشتن متن به صورت تمام صفحه در ورد

نوشتن متن به صورت تمام صفحه در ورد

آموزش نوشتن متن به صورت تمام صفحه در ورد

نرم‌افزار ورد قابلیت‌های زیادی دارد و کاربران می‌توانند متون خود را به اشکال مختلفی تایپ کنند. در این بخش می خواهیم نحوه نوشتن متن به صورت تمام صفحه در ورد را به شما عزیزان آموزش دهیم.

روش های نوشتن متن به صورت تمام صفحه در ورد

ورد ۲۰۰۷

برای پرینت تمام صفحه ورد ۲۰۰۷ به سربرگ  Page Layout بروید. سپس روی Orientation بزنید و گزینه Landscape بزنید. در پایین صفحه Word و سمت راست آن، درجه زوم را روی ۵۰ درصد بگذارید. کافی است درجه روی اسلایدر را به سمت چپ بکشانید. سپس متن خود را تایپ کنید و فونت و اندازه را انتخاب کنید.

ورد ۲۰۱۳

از منوی Page Layout روی Margins بزنید. سپس Custom Margins را انتخاب کنید. پنجره‌ای باز خواهد شد. تمامی اعداد درون کادرها را به ۰ تغییر دهید تا متن شما در هنگام تایپ کردن حاشیه نخورد.

این مطلب را هم ببینید
لپ ‌تاپ پیوربوک ایکس ۱۴ نوکیا معرفی شد

آموزش نوشتن با فونت خیلی بزرگ در ورد

  • برای بزرگنمایی متن در ورد، در ابتدا زوم ورد را از پایین و سمت راست صفحه روی ۵۰ درصد بگذارید. سپس به سربرگ Layout بروید. برای چاپ افقی، از بخش Orientation گزینه Landscape را انتخاب کنید.
  • سپس روی Size کلیک کنید و A4 یا هر اندازه دیگری را انتخاب کنید. ما در اینجا اندازه A4 را انتخاب کردیم.
  • سپس برای نوشتن متن فارسی، از سربرگ Home به بخش Paragraph بروید و روی علامت راست چین کلیک کنید.
  • سپس نوع فونت و اندازه آن را مشخص کنید. متن خود را تایپ کنید. سپس تمام آن را انتخاب کنید و اندازه فونت را تا جایی که متن در یک صفحه قرار می‌گیرد، بالا ببرید. سپس روی علامت Center بزنید.
  • در نهایت، سایر تنظیمات دلخواه مانند قاب، رنگ فونت، فاضله میان خطوط و… را انتخاب کنید و فایل خود را ذخیره کنید.
این مطلب را هم ببینید
آموزش ساخت فایل و پوشه غیرقابل حذف در ویندوز

نوشتن متن در وسط صفحه ورد

برای نوشتن متن در وسط صفحه ورد، ابتدا متن خود را تایپ کنید. اندازه و نوع فونت را انتخاب کنید. سپس روی علامت Center در سربرگ Home و بخش Paragraph بزنید. سپس روی Layout یا Page Layout کلیک کنید و روی آیکون Page Setup بزنید. در پنجره Page Setup، زیر سربرگ Layout و از بخش Vertical alignment روی Center کلیک کنید. از بخش  Apply to نیز Selected text را انتخاب کنید. سپس روی OK بزنید.