انتخاب تغذیه مناسب برای دوربین مداربسته
511V

انتخاب منبع تغذیه مناسب برای دوربین مداربسته

انتخاب منبع تغذیه مناسب برای دوربین مداربسته پس از انتخاب دوربین مداربسته ، انتخاب تغذیه مناسب (ترانس ) از اهمیت بسیاری زیادی برخورد است. که البته در خیلی از موارد به آن اهمیت داده نمیشود. استفاده از منبع تغذیه بی کیفیت لطمه فراوانی به کل سیستم وارد میکند پس نباید فقط برای خرید آن به نکاتی مثل ارزان بودن توجه داشت . نوع دوربین مدار بسته و DVR هم برای انتخاب آن مهم است. نکته پر اهمیت این است که دوربین مداربسته با کیفیت یک روی سکه و کابل ، کانکتور و تغذیه مناسب ، روی دیگر سکه و ۵۰ در صد یک سیستم دوربین مداربسته است.

در مقاله به بررسی انواع منبع تغذیه میپردازیم و شما را از نقاط ضعف و قوت آن مطلع میسازیم.

در سیستم ها دو دسته کلی از منبع های تغذیه به کار میرود با نام های « تغذیه مرکزی» و «تغذیه مجزا». بسیاری از تغذیه های مرکزی دارای خروجی مجزا هستند، یعنی اگر به علت مشکلات فنی یکی از خروجی ها از کار بیفتد، مابقی خروجی ها بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه میدهند. در داخل این منبع تغذیه ها مدار الکترونیکی به کار رفته و به صورت دیجیتالی کار میکند. بیشتر تغذیه های مرکزی فقط یک خروجی دارند که به تمام دوربینها متصل میشود و در این صورت اگر اتصالی رخ دهد کل تصاویر قطع میشود.در تغذیه هایی که خروجی بیشتری دارند باید طوری این خروجی ها کار کنند که کاملا از هم تفکیک شده باشند و به هم راه نداشته باشند.

در صورتی که سیستم از تغذیه مناسبی استفاده کند اجرای کار بسیار سریع تر و بی نقص تر انجام میپذیرد. اگر برای هر دوربین مدار بسته به صورت جداگانه تغذیه در نظر گرفته شود صرف نظر از زمان زیاد نصب آن و از بین رفتن زیبایی محل برای روی کار بودن آن باعت میشود تا در صورت بروز مشکل، فقط یک تصویر را از دست برود.همچنین میتوان از یک تغذیه مرکزی پیشرفته یا جعبه تقسیم استفاده کرد.

یکی دیگر از تجهیزات جانبی که باید در انتخاب آن دقت کرد آمپراژ تغذیه است که اگر آمپراژ پاییین باشد باعث افت و قطع تصویر مخصوصا در دوربین مداربسته های دید در شب میشود.زیرا در دوربین مداربسته دید در شب آمپراژ و تغذیه مناسب برای روشن شدن LED آن در تاریکی شب بسیار است.

اگر هم آمپراژ زیادی بالا باشد جریان زیادی بالا میرود و منجر به سوختن سیستم میشود. در برخی از تغذیه ها ۲ یا ۳ قطع کن داخلی مناسب وجود دارد که میتواند از وارد شدن لطمه در نوسنات شدید جلوگیری کند.

رایج ترین تغذیه مجزا موجود در بازار :

  • تغذیه مجزا۱۲ ولت  ۱ آمپر
  • تغذیه مجزا۱۲ ولت  ۲ آمپر
  • تغذیه مجزا۱۲ ولت  ۲٫۵ آمپر
  • تغذیه مجزا۱۲ ولت  ۳ آمپر
  • تغذیه مجزا۱۲ ولت  ۴ آمپر
  • تغذیه مجزا۱۲ ولت  ۵ آمپر

رایج ترین تغذیه مرکزی موجود در بازار :

  • تغذیه مرکزی ۱۲ ولت  ۵ آمپر
  • تغذیه مرکزی ۱۲ ولت  ۱۰ آمپر
  • تغذیه مرکزی ۱۲ ولت  ۲۰ آمپر
  • تغذیه مرکزی ۱۲ ولت  ۳۰ آمپر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *