انتشار بازی‌ های PS5 برای PS4 تا سه سال آینده توسط سونی تایید شد

انتشار بازی‌ های PS5 برای PS4

انتشار بازی‌ های PS5 برای PS4 تا سه سال آینده توسط سونی تایید شد

زمان زیادی تا عرضه کنسول PS5 نمانده است و گیمرها مشتاقانه منتظرند تا بازی های انحصاری این کنسول را در این پلتفرم تجربه کنند. اما ممکن است برخی از افراد بنابر دلایل مختلفی نتووانند نسل جدید کنسول سونی را تهیه کنند. در این حالت سونی به کاربران خود قول انتشار بازی‌ های PS5 برای PS4 تا سه سال آینده را داده است.

انتشار بازی‌ های PS5 برای PS4

وبسایت ژاپنی AV Watch اخیرا مصاحبه‌ای با نایب رئیس بخش سرگرمی شرکت سونی یعنی آقای هیدئاکی نیشینو (Hideaki Nishino) صورت داده و با توجه به توضیحات آقای نیشینون، انتشار بازی های PS5 برای PS4 تا سال 2023 ادامه خواهد داشت. آقای نیشینو طی این مصاحبه گفت:

بدون شک توسعه بازی‌ها به‌طور انحصاری برای پلی استیشن 5 از اولین روز بسیار سخت است. در حال حاضر توسعه بازی‌ها برای پلی استیشن 4 ضروری‌ست. این کنسول، اگر توسعه‌دهندگان نتوانند تا چند سال برای آن بازی منتشر کنند، یک پلی استیشن نیست. پس فکر می‌کنم این کنسول پتانسیل بالایی در آینده دارد.

از نظر همگام سازی دو کنسول، انتشار عناوین پلی استیشن 4 برای پلی استیشن 5 مهم است، ولی من بر روی انتشار بازی های PS5 برای PS4 اصرار دارم و این مسئله نیز مهم است. در حال حاضر و طبق برنامه‌های ما، مهاجرت کامل از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 در حدود 3 سال زمان می‌برد. در این صورت من چگونه می‌توانم برای پلی استیشن 4 بازی خریداری کنم؟ آیا بازی‌ها برروی پلی استیشن 5 قابل اجرا هستند؟ مسئله مهم این است. ما از توسعه‌دهندگان می‌خواهیم که بازی‌ها را به‌صورت میان نسلی برای پلی استیسن 4 و پلی استیشن 5 منتشر کنند.

البته قبل از آنکه هیجان‌زده شوید باید بدانید که وجود بازی ‌های میان نسلی به این معنا نیست که کنسول PS5 بازی‌های انحصاری خود را ندارد. برای مثال بازی Demon’s souls بازی انحصاری PS5 است. همچنین بازی در حال انتشار Ratchet & Clank : Rift Apart ، اما می‌توانید امیدوار باشید که بیشتر بازی‌های مهم ترد پارتی تا چند سال آینده برای PS4 هم منتشر شوند. همچنین نوع دیگری از بازی‌ها، برای مثال بازی‌های ورزشی، نیز برای PS4 منتشر می‌شوند، حتی برای زمان بیشتری.