دوربین مداربسته, مقالات تخصصی دوربین مداربسته

ترفندهای جلوگیری از هک دوربین مداربسته

جلوگیری از هک دوربین مداربسته

امروزه دوربین‌های مدار بسته جزئی از شبکه داخلی در شرکت‌ها، کارخانه‌جات و منازل هستند. این قابلیت به دوربین‌ها امکان می‌دهد با دستگاه‌های دیگر موجود در شبکه همکاری داشته و کارایی سیستم را بالا ببرند. دوربین های مداربسته نیز ممکن است در معرض خطر هک قرار گیرند. در این بخش می خواهیم ترفندهای جلوگیری از هک دوربین مداربسته را به شما عزیزان آموزش دهیم.

روش های جلوگیری از هک دوربین مداربسته

تغییر دادن رمز عبور در فواصل زمانی کوتاه

دسترسی به سیستم دوربین مداربسته از طریق رمز عبور انجام می گیرد. اگر احساس می کنید که چندین نفر رمز عبور سیستم شما را در دسترس خود دارند، آن را تغییر دهید. هیچ موقع به افراد متفرقه و غیرقابل اطمینان، رمز عبور خود را نگویید. اگر متوجه شدید که کسی به سیستم امنیت شما دسترسی پیدا کرده، به سرعت پسورد را تغییر دهید.

محافظت از Wi-Fi

اگر از سیستم امنیتی در ساختمان مسکونی یا تجاری خود استفاده می کنید، از شبکه اینترنت خود با یک رمز عبور قوی محافظت کنید. رمز عبور شبکه های WIFI را تنها با خانواده و دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارید تا شانس هک دوربین مداربسته را به حداقل برسانید.

این مطلب را هم ببینید
نحوه تغییر تنظیمات دوربین از طریق دستگاه

استفاده از یک شبکه اختصاصی

اگر سیستم نظارتی دوربین مداربسته را از راه دور کنترل می کنید، توصیه می شود که از یک شبکه اختصاصی استفاده کنید. اگر از WIFI عمومی استفاده کنید، خطر هک شدن افزایش می یابد.

خرید دوربین مداربسته با سیگنال های رمز گذاری شده

به تازگی ، ویژگی ها و مشخصات دوربین های امنیتی، ببسیار توسعه یافته است. اگر شما یک دوربین مداربسته پیشرفته خریداری کنید که دارای سیگنال های پیچیده تر است و قابلیت ارسال اطلاعات را در قالب چندین کانال دارد ، در اینصورت کسی نمی تواند به راحتی به آن نفوذ کند.

چشم خود را بر روی کاربران نگه دارید

یک سیستم امنیتی می تواند توسط هر کسی هک شود. از این جهت همیشه باید کنترل کنید که در زمان حضور و یا عدم حضور شما، چه کسی دسترسی به شبکه داشته و چه کاری انجام داده است.

این مطلب را هم ببینید
آشنایی با انواع دوربین های مدار بسته

خرید از فروشگاه های قابل اعتماد

اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید، حتما آن را از یک تولید کننده و فروشگاه معتبر تهیه کنید . دوربین های مداربسته ارزان قیمت را به آسانی می توان هک کرد.

عدم خرید سیستم دوربین مداربسته ای که قبلا استفاده شده است

اگر به فکر افزایش امنیت ساختمان خود هستید، همواره دوربین مداربسته ای جدید را خریداری کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید.  دوربین مداربسته ای که قبلا استفاده شده، به آسانی هک می شود و می تواند به عنوان ابزار جاسوسی مورد استفاده قرار گیرد. توصیه ما به شما این است که نباید  را از افراد غریبه و افراد ناشناس خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *