مزایای استفاده از VOIP چیست ؟

استفاده از VOIP

مزایای استفاده از VOIP چیست ؟

مزایای استفاده از VOIP چست ؟ موضوعی هست که امروزه به آن زیاد توجه می شود و برای خیلی شرکت ها و افراد قابل اهمیت بوده و استفاده از این تکنلوژی به آنان جهت بهره بردن در خصوص تبادل ارتباطات کمک های شایانی نموده است.
در مطالب قبلی با ویپ در فناوری ارتباطات به چه معناست؟ آشنا شدیم . در این مقاله سعی کرده ایم به صورت خلاصه چندین مورد از مزایای استفاده از VOIP را برای شما شرح بدهیم.

دلایل و مزایای استفاده از VOIP چیست ؟

در خصوص مزایای استفاده از ویپ چندین مورد را می توان به آنان اشاره نمود :

 • استفاده از شبکه موجود و عدم نیاز به کابل کشی مجزا
 • کنفرانس صوتی و تصویری
 • استفاده همزمان از دستگاه تلفن و کامپیوتر شخصی و ادغام آنان با هم
 • تماس تلفنی رایگان در زمانی که خارج از شرکت هستید
 • افزایش آسان کاربران
 • مدیریت آسان و کارا
 • کاهش هزینه های جاری مکالمات

حال که با برخی از مزایای استفاده از ویپ آشنا شدیم به شرح مختصری از نکات ذکر شده می پردازیم :

استفاده از شبکه موجود در ویپ به چه معناست ؟

همانگونه که خدمت شما عنوان کردیم شما در استفاده از این تکنولوژی نیازمند به کابل کشی مجزا برای استفاده از این تکنولوژی نمی باشید و می توانید به راحتی آن را در شبکه داخلی موجود در شرکت خود راه اندازی نمایید و هنگام جابجایی کاربران مجموعه نیز فقط با اتصال به شبکه داخلی کاربر می تواند از تمامی دسترسی های تعیین شده برای آن ، استفاده کند .

کنفرانس صوتی و تصویری :

این قابلیت به نهاد ها و سازمان ها، شرکت ها کمک می نماید تا بتوانند از این طریق جلسات داخلی و حتی قرارداد های خود را از راه دور با کمترین هزینه برگذار نمایند که باعث کاهش بسیار زیادی در هزینه های آنان می باشد.

استفاده همزمان از دستگاه تلفن و کامپیوتر شخصی و ادغام آنان با هم :

همان گونه که خود مطلع هستید با توجه به رشد روز افزون تکنلوژی ویپ شما می توانید با نصب برم افزارهای SOFTPHONE بر روی سیستم های کامپیوتر خود از امکان برقراری تماس تلفنی برخوردار شوید.امروزه این تکنولوژی در حال پیشرفت زیادی در منازل می باشد که این امر موجب کاهش هزینه های زیادی در سازمان ها و منازل می گردد.

تماس تلفنی رایگان در زمانی که خارج از شرکت هستید :

شما می توانید با نصب اپلیکشن های متناسب با سیستم ویپ خود از این امکان برخوردار شوید که در صورت عدم حضور در شرکت تماس های تلفنی شرکت برای تلفن همراه شما انتقال یابد و شما در هر نقطه از جهان قادر خواهید بود از این امکان برهمند باشید.این امر نیز علاوه بر سهولت در برقراری ارتباط شما با مشتریان ، باعث کاهش هزینه ای زیادی می گردد .

افزایش آسان کاربران :

در این سیستم شما قادر خواهید بود به راحتی کاربران خود را افزایش دهید و برای این کار در صورت داشتن منایع مورد نیاز دیگر لازم نخواهید داشت که اقدام به سیم کشی مجزا بابت این امر انجام بدهید .

مدیریت آسان و کارا :

 دستگاه و مراکز ویپ این امکان را به شما می دهند که بتوانید به راحتی برای کاربران خود دسترسی ،تنظیمات جدید مورد نیاز کاربر و اضافه نمودن کاربر و حتی گزارش گیری از کاربران را به راحتی انجام بدهید

دیگر مزایای استفاده از VOIP :

 • ترکیب صدا و دیتا در استفاده از تلفن
 • کاهش هزینه های نگه داری به دلیل ادغام شبکه تلفنی و شبکه کامپیوتری
 • قابلیت استفاده از چندین برند با توجه به استانداردهای موجود بین کلیه تولیدکنندگان
 • بروز رسانی و پیشرفت روز افزون این تکنولوژی
 • قابلیت برنامه نویسی برای استفاده از چندین دیوایز مختلف

 

همچنین بخوانید:

سوال در واتس آپ
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها