معرفی بازی Oddmar

بازی Oddmar

معرفی بازی Oddmar

وجود زامبی ها و قاتل ها در بازی های معروف کمی تکراری و خسته کننده شده است. اما بازی Oddmar با داستان متفاوتی که دارد می تواند هر گیمری را به وجد آورد.

بازی Oddmar

داستان بازی زندگی وایکینگ‌ها را روایت می‌کند که در ابتدا افتخارآمیز و عالی بود و همه برای رسیدن به والهالا می‌جنگیدند. والهالا بهشت وایکینگ‌ها است و طبق باورشان کسی به والهالا می‌رود که قهرمانی جنگجو و پر افتخار باشد و این برای Oddmar، قهرمان بازی که یک وایکینگ تنبل است غیرممکن به نظر می رسد.

Oddmar دشمنان را نمی‌کشد، به شکار نمی‌رود، حتی تمایلی ندارد که راه برود و آنقدر از بقیه کمک خواسته که همه از دستش خسته شده‌اند؛ به همین دلیل او را مأمور می‌کنند تا تمام جنگل را بسوزاند و اگر این مأموریت را به پایان نرساند مثل دوستش Vaskr از دهکده اخراج می‌شود. او هم از خطراتی که در راه هست می‌ترسد، هم راهی جز این ندارد.چطور باید تمام جنگل را بسوزاند؟ اصلا چرا باید این کار را انجام بدهد؟ همه این اتفاقات دست به دست هم می‌دهند که Oddmar وارد ماجراجویی‌هایی شود که خودش قصد وارد شدن به آن‌ها را نداشته. همین موضوع هم اتفاقات بامزه و جالبی را در طول داستان رقم می‌زند و باعث می‌شود که همیشه به ادامه کشش داشته باشید.

البته که این داستان خوب، یک گیم‌پلی خوب هم می‌خواهد که خوشبختانه این موضوع در بازی برآورده شده. برای کنترل کاراکتر،‌ با کشیدن انگشت روی سمت چپ صفحه می‌توانید او را به هر طرف که بخواهید هدایت کنید، در سمت چپ هم با یک بار لمس صفحه رو به بالا بپرید و با دو و سه بار لمس رو به بالا دو نوع مختلف حمله را تجربه کنید. کنترل‌های بازی و طراحی مکانیزم‌ها کاملا روان است و در کنار طراحی سطح‌بندی‌شده مراحل بازی Oddmar کار را برای بازیکنان راحت‌تر می‌کنند.

برای مبارزه با دشمنان هم می‌توانید مثل سوپر‌ماریو روی سرشان بپرید یا از شمشیر و سپر از خودتان دفاع کنید. بعد از هر چند مرحله‌ای که می‌گذرانید، تعداد سکه‌های جمع‌آوری شده زیاد می‌شود و این امکان به وجود می‌آید که شمشیر و سپر را ارتقا بدهید. هر مرحله چند ماموریت اضافی هم دارد و گاهی چنان جذب بازی می‌شوید که ناخودآگاه یک مرحله را چندبار تکرار می‌کنید تا با محیط آشنا شوید، رازها را پیدا کنید و با دشمنان بجنگید، البته همه‌ به راحتی شکست نمی‌خورند اما سختی بازی متعادل نگه داشته شده و شما را دلزده نمی‌کند.

Oddmar به عنوان یک بازی پلتفرمر، گیم‌پلی خوبی دارد و کنترل مناسب و روانش باعث می‌شود که تا انتها نسبت به آن کشش داشته باشید. هر چند که داستان، نقش محوری را در جذابیت این بازی ایفا می‌کند و به دلیل قدرتمندی تبدیل می‌شود که همیشه عطش دانستن اتفاق بعدی را داشته باشید و ماجراجویی‌ با Oddmar را تا انتها ادامه دهید.