معرفی بازی Raft

بازی Raft

معرفی بازی Raft

یک ماجراجویی حماسی و به یادماندنی در دریایی پهناور و بی‌انتها، با هدف زنده ماندن، جمع‌آوری منابع و ساختن پناهگاهی شناور بر روی آب که هر گیمری را می تواند مجذوب خود کند. بازی Raft اولین بار در تاریخ 23 می 2018 (2 خرداد 1397) توسط Axolot Games برای بازیکنان مایکروسافت ویندوز و لینوکس منتشر شد.

بررسی بازی Raft

گیم پلی بازی

اولین چیزی که باید درمورد این بازی گفت این است که گرسنگی و تشنگی تنها خطر و مشکلی نیست که جان شما را تهدید می‌کند. باید حواستان به کوسه‌ها و در صورت پیش رفتن در بازی و جست‌وجو در جزیره‌های اطراف، به انواع حشرات و حیوانات وحشی دیگری که قصد جان شما را کرده‌اند باشد و از خودتان با سلاح‌های مختلف دفاع کنید.

بازی Raft بر روی تخته چوبی کوچک آغاز می‌شود و تنها دارایی شما یک قلاب ساده است که باید با کمک آن و پرتاب کردنش به سمت هر چیزی که بر روی آب شناور است، کم کم شروع به جمع کردن گنجینه‌ای غنی برای زنده ماندن و تکمیل قایق خود بکنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که هر چیزی که قابل رویت است را با قلابی که به یک طناب متصل است بگیرید و سپس آن را به سمت خود بکشید تا بخشی از قایق شما شود.

این مطلب را هم ببینید
معرفی بهترین بازی ‌های آشپزی کامپیوتر

بر روی آب هر چیزی ممکن است وجود داشته باشد. صندوقچه یا جعبه‌هایی بزرگ که در آن‌ها انواع مواد غذایی، میوه، آب آشامیدنی، سلاح یا تجهیزات مختلف و بسیاری چیز‌های دیگر وجود دارد. تکه‌های چوب یا برگ شناور که می‌توانید از آن‌ها برای ساختن پناهگاه یا قایق استفاده کنید و بسیاری موارد متنوع دیگر که با پیش‌روی در بازی و صرف زمان کافی برای یافتن اشیای مختلف به شما برای هرچه بیشتر زنده ماندن در قایق کمک خواهند کرد.

دیگر لازم نیست مانند بازی ماینکرافت مدت‌ها راه بروید تا آیتم‌های خاص مورد نیاز خود را پیدا کنید، همه‌چیز خودش با امواج آب به شما نزدیک می‌شود. تنها چیزی که لازم دارید استفاده از خلاقیتتان برای ساختن شهرکی رویایی و لذت بردن است.

این مطلب را هم ببینید
بهترین بازی های کامپیوتری در طول تاریخ کدام ها بوده اند؟

بهترین کار در ابتدای شروع بازی گسترش دادن مساحت یا اصطلاحا کف قایق است. برای این‌که بتوانید وسایل مختلف پخت و پز و ذخیره آب را روی قایق خود قرار دهید، باید فضای کافی داشته باشید. پس در ساعت‌های اولیه بازی ذخایر خود را صرف بزرگ‌تر کردن قایق خود کنید. در صفحه کاربری بازی انواع وسایل مختلف وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را بسازید.

بهتر است اولین اولویتتان مواردی باشد که با آن غذا و آب آشامیدنی خود را تامین کنید تا بتوانید برای به انتها رسیدن بازی زنده بمانید. البته گسترش قایق با صرف منابع در طول بازی، ساختن موارد دیگر را برایتان محدود می‌کند، پس فقط تا حدی آن را بزرگ کنید که لوازم ضروری بر روی آن جای بگیرد. در غیر این صورت ممکن است بخاطر نداشتن لوازمی دیگر و کمبود وسایل برای ساختنشان به مشکل بر بخورید و جان خود را از دست بدهید.

این مطلب را هم ببینید
نقد و بررسی بازی Factorio

در بازی قایق، ساخت هر چیزی امکان پذیر است. فقط کافیست غنایم خود را زیاد کنید تا بتوانید دهکده‌ای با شکوه بر روی آب‌ها برای خودتان بسازید. حتی می‌توانید بر روی قایق خود که حسابی به مساحتش افزوده‌اید درخت بکارید، یک مزرعه با بذر گیاهان و سبزیجات مختلف داشته باشید و مرتب آن‌ها را آبیاری کنید و یا یک اصطبل برای پرورش مرغ یا حیوانات اهلی دیگر داشته باشید. حتی می‌توانید مترسک‌هایی را برای ترساندن پرندگان و محافظت از محصولات خود در مزرعه خود قرار دهید. درصورت حمله پرندگان با پخش صدایی به شما خبر داده می‌شود تا بتوانید بروید و آن‌ها را دور کنید.