معرفی بهترین نرم افزارها برای باز کردن فایل PSD بدون نیاز به فتوشاپ

بهترین نرم افزارها برای باز کردن فایل PSD

معرفی بهترین نرم افزارها برای باز کردن فایل PSD بدون نیاز به فتوشاپ

همانطور که می دانید فایل های فتوشاپ با فرمت PSD درست می شوند. فایل ها و تصاویری که در حال ویرایش هستند به این ترتیب ذخیره می شوند تا شما بتوانید کار خود را ببندید و بعدا هر وقت خواستید آن را ادامه دهید. هنگام کار با تصاویر، شما همیشه باید یک کپی PSD داشته باشید تا بعدا بتوانید در تصویر تغییرات دلخواهتان را ایجاد کنید. اگر به دنبال باز کردن فایل PSD بدون فتوشاپ هستید، در این بخش با ما همراه باشید تا بهترین نرم افزارها برای باز کردن فایل PSD را بشناسید.

بهترین نرم افزارها برای باز کردن فایل PSD

GIMP

اولین انتخاب شما برای باز کردن و ویرایش فایل PSD بطور رایگان باید نرم افزار GIMP باشد. GIMP نه تنها بهترین جایگزین رایگان فتوشاپ به حساب می‌آید، بلکه در سیستم عامل‌های مختلف یعنی ویندوز، مک او اس و لینوکس هم در دسترس است و می‌توانید روی تمام سیستم‌هایتان از آن استفاده کنید.

این مطلب را هم ببینید
معرفی بهترین بازی های شبیه ساز کامیون برای کامپیوتر

پشتیبانی از فایل PSD درون این برنامه قرار گرفته و نیازی به کار اضافه‌ای یا دانلود پلاگین‌های شخص ثالث نخواهید داشت. برای باز کردن یک فایل PSD در GIMP تنها کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به مسیر File > Open بروید.
  • فایل PSD را پیدا کرده و انتخاب کنید.
  • روی گزینه Open کلیک کنید.

یکی از قابلیت‌های کاربردی GIMP، امکان پردازش لایه‌های فایل PSD بطور جداگانه است، با این حال برخی لایه‌ها را نمی‌تواند بخواند یا اینکه باید در آن‌ها تغییراتی اعمال کنید تا GIMP بتواند با آن‌ها کار کنید. اگر بخواهید یک فایل PSD را دوباره درون فتوشاپ باز کنید، هرگونه ذخیره تغییرات روی آن از طریق GIMP می‌تواند منجر به خرابی فایل شود.

Paint.NET

Paint.NET می‌خواهد یکی از بهترین جایگزین‌های برنامه Paint مایکروسافت باشد، اما قابلیت‌های بیشتری دارد و می‌تواند میان نرم افزار GIMP و فتوشاپ قرار بگیرد. البته اگر می‌خواهید آن را قدرتمندتر و کارآمدتر کنید، می‌توانید به سراغ پلاگین‌های شخص ثالث بروید.

این مطلب را هم ببینید
آموزش مدیریت پسوردهای گوگل کروم در کامپیوتر

Photopea

شاید نام Photopea به گوشتان نخورده باشد، چرا که نسبت به برنامه‌های قبلی کمتر شناخته شده و یک برنامه مبتنی بر وب است. آن را تقریبا می‌توان یک جایگزین آنلاین برای فتوشاپ یا GIMP درنظر گرفت. اگرچه نمی‌توان آن را جایگزین کاملی برای فتوشاپ یا حتی GIMP به حساب آورد، اما همچنان کاربردی است.

XnView

XnView یک نرم افزار رایگان مدیریت تصاویر است که می‌توانید عکس‌ها را در آن مشاهده کرده و مجموعه تصاویر را به روش‌های مختلفی مرتب کنید. علاوه بر این، امکان پردازش آن‌ها با استفاده از ابزار ویرایش پایه مانند پالت‌های رنگی، فیلترها و افکت‌ها هم وجود دارد. یکی از قابلیت‌های کاربردی این برنامه، قابلیت خواندن بیش از ۵۰۰ فرمت و ارائه خروجی در بیش از ۷۰ فرمت است، بنابراین نه تنها می‌توانید تصاویر را با آن ببینید، بلکه امکان تبدیل آن‌ها هم وجود دارد.