معرفی بهترین هاردهای لپ تاپ در سال 2021

بهترین هاردهای لپ تاپ در سال 2021

معرفی بهترین هاردهای لپ تاپ در سال 2021

هارد درایو یکی از اصلی ترین قطعات لپ تاپ ها بشمار می رود. هاردها به دو دسته‌ی هاردهای SSD و HDD تقسیم‌بندی می‌شوند. هاردهای SSD بر خلاف هاردهای HDD فاقد دیسک چرخان یا هر قطعه‌ی متحرک دیگری هستند، ظرفیت حافظه‌ی پایین‌تری دارند و معمولا قیمتشان بیشتر است. در این بخش می خواهیم بهترین هاردهای لپ تاپ در سال 2021 را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین هاردهای لپ تاپ در سال 2021 را بشناسید

هارد ۳۲۰ گیگابایت توشیبا مدل MQ01ABD032

این هارد لپ تاپ توشیبا با اندازه‌ی ۵/۲ اینچ در لپ تاپ ها، کنسول‌های بازی، باکس‌های DVR و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. این هارد درایو دارای حافظه‌ی ۳۲۰ گیگابایت است که برای یک هارد HHD، ظرفیت پایینی محسوب می‌شود.

این محصول توشیبا دارای سرعت چرخش دیسک ۵۴۰۰ دور بر دقیقه و پورت SATA است و می‌تواند فایل‌ها را با سرعت ۳ گیگابایت بر ثانیه منتقل کند. این هارد با سر و صدایی به میزان ۱۷ دسیبل، تقریبا یک هارد بی‌صدا محسوب می‌شود. سرعت بالا، اندازه‌ی کوچک و صدای بسیار کم این هارد، مزیت‌هایی هستند که سبب می‌شوند پایین بودن ظرفیت حافظه‌ی آن، خیلی به چشم نیاید.

این مطلب را هم ببینید
معروفترین پروتکل‌های امنیت شبکه‌های بی‌سیم خانگی را بشناسید

هارد درایو یک ترابایت HGST Travelstar Z5K1 (HTS541010B7E610)

این هارد درایو یک ترابایتی عملکرد بسیار خوبی دارد و برای دستگاه‌های پرتابل مثل لپ تاپ طراحی شده است. این هارد ۵/۲ اینچی دارای رابط SATA با سرعت ۶ گیگابایت بر ثانیه و فناوری فرمت پیشرفته است که اندازه‌ی بخش فیزیکی را روی هارد درایو از ۵۱۲ بایت به ۴۰۹۶ باید یا ۴K افزایش می‌دهد تا ظرفیت هارد درایو بالا رود و قابلیت‌های تصحیح خطای آن بهبود یابد.

این هارد درایو با ضخامت تنها ۷ میلی‌متر برای نصب در لپ تاپ های بسیار نازک و نوت بوک‌ها مناسب است. هارد درایو ۱ ترابایت HGST Travelstar Z5K1 مدل HTS541010B7E610 دارای ۱۲۸ مگابایت حافظه‌ی کش است و دیسک آن با سرعت ۵۴۰۰ دور بر دقیقه می‌چرخد. یکی از ویژگی‌های مهم این هارد درایو، عملکرد بسیار ساکت آن است.

این مطلب را هم ببینید
آموزش تعمیر مشکل هارداکسترنال با روش های مختلف

هارد درایو هیبرید ۱ ترابایت Seagate FireCuda مدل ST1000LX015

این هارد درایو هیبرید SSD دارای سرعت معادل ۵۴۰۰ دور بر دقیقه و رابط SATA است. فرم فاکتور ۵/۲ اینچی در ۷ میلی‌متری این هارد درایو با تمامی لپ تاپ ها سازگار است. اندازه‌ی هر بخش حافظه‌ی هارد درایو هیبرید ۱ ترابایت Seagate FireCuda مدل ST1000LX015 ۵۱۲ بایت است.

این هارد درایو دارای حافظه‌ی کش آنبورد ۱۲۸ مگابایتی یا ۸ گیگابایتی SSD است. این هارد سیگیت یک هارد گیمینگ با سرعت بسیار بالا محسوب می‌شود. این هارد درایو هیبرید ۱ ترابایت Seagate FireCuda دارای سرعتی حدود ۵ برابر هاردهای HDD است. این هارد درایو با مجهز بودن به قابلیت Green HybridTM مصرف برق را بسیار کاهش می‌دهد و عمر بسیار بالایی  دارد.