نسخه‌ی کامپیوتر بازی Driver 2 توسط طرفداران ساخته شد

نسخه‌ی کامپیوتر بازی Driver 2

نسخه‌ی کامپیوتر بازی Driver 2 توسط طرفداران ساخته شد

‏بازی درایور ۲ یکی از بهترین و ماندگارترین بازی های پلی استیشن ۱ است. این بازی جزو خاطره انگیزترین بازیهای ps1 است که ساعتهای زیادی را مهمان خانه های ما بوده است و لحظات خوشی را برای خیلی از گیمرها بوجود آورده است. طرفداران این بازی دست به کار شده و نسخه‌ی کامپیوتر بازی Driver 2 را ساخته اند.

نسخه‌ی کامپیوتر بازی Driver 2

بازی درایور ۲ پیاده شدن از ماشین و سوار یک ماشین دیگر شدن را روی کنسول نسل پنجمی سونی ممکن کرده. بسیاری از بازی‌های امروزی به بازیکن اجازه‌ی انتخاب و استفاده از ماشین‌ها را به شکل آزادانه می‌دهند اما این ویژگی در یک بازی پلی‌استیشن ۱ انقلابی محسوب می‌شود. البته دو قسمت اول سری بازی‌های جی‌تی‌ای هم روی کنسول پلی‌استیشن ۱ این امکان را در خود داشتند؛ اما محیط سه‌بعدی بازی درایور ۲ در مقابل محیط دوبعدی دو قسمت اول بازی‌های جی‌تی‌ای، این بازی را انقلابی‌تر جلوه می‌دهد. اولین قسمت سری جی‌تی‌ای که همانند بازی درایور ۲ در محیطی تماما سه‌بعدی قرار دارد، مربوط به کنسول پلی‌استیشن ۲ است.

این مطلب را هم ببینید
معرفی بهترین بازی های شوتر سوم شخص

البته تمام ویژگی‌های مثبت بازی درایور ۲ در پیاده شدن از ماشین خلاصه نمی‌شوند و این بازی همان گیم‌پلی پرهیجان تعقیب و گریز بازی اول را همراه با قابلیت‌هایی مانند دوربین سینمایی در خود دارد. با این توصیفات بازی درایور ۲ در مقابل پلتفرم خود بازی بزرگی محسوب می‌شود. متأسفانه مقیاس بزرگ این بازی، اجرای آن را از نظر فنی روی پلی‌استیشن ۱ سخت کرده. اینجاست که تیمی از طرفداران این بازی به سرپرستی شخصی به نام SoapyMan، وارد کار شده‌اند و تمام بازی را به طور کامل برای کامپیوتر های شخصی پورت کرده‌اند. این پورت با نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه بدون مشکل روی کامپیوترهای شخصی اجرا می‌شود.

شاید برای شما سؤال باشد که وقتی می‌توان بازی‌های پلی‌استیشن ۱ را به‌سادگی با استفاده از نرم‌افزار شبیه‌ساز اجرا کرد، چرا باید سراغ ساخت یک نسخه‌ی کامپیوتری رفت. پاسخ این سؤال به آزادی سازندگان در تغییر نسخه‌ی کامپیوتری این بازی ربط دارد. سازندگان نسخه‌ی کامپیوتری بازی درایور ۲ تمام کدهای بازی را از پایه و اساس مهندسی معکوس کرده‌اند و بازی را با استفاده از کد‌های قبلی از نو ساخته‌اند. این موضوع به آن‌ها اجازه‌ی رفع باگ‌های بازی اصلی و اضافه کردن قابلیت‌های جدید می‌دهد. کدهای این نسخه از بازی درایور ۲ به طور کامل متن باز هستند و تمام علاقه‌مندان می‌توانند ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه کنند.

این مطلب را هم ببینید
بازیهای کوچکی که میلیون‌ها دلار درآمد کسب کردند