دوربین مداربسته, مقالات تخصصی دوربین مداربسته

10 نکته مهم که باید هنگام نصب دوربین مداربسته بدانید

نصب دوربین مداربسته

این روزها نصب دوربین‌های مداربسته دیگر به موضوعی حیثیتی تبدیل شده است! حتی ساده‌ترین مغازه‌ها نیز دوربین دارند تا بتوانند ضمن تشخیص سرقت در فروشگاه، به رفع درگیری‌های محلی کمک کنند. سرقت از منازل نیز مشکلی شایع است و بسیاری از خانه‌ها برای پیشگیری از آن، نیازمند دوربین مداربسته هستند. در این بخش می خواهیم به 10 نکته مهم که باید هنگام نصب دوربین مداربسته بدانید ، اشاره کنیم.

نصب دوربین مداربسته در تهران

چه انتظاراتی از دوربین مداربسته دارید؟

آیا می‌خواهید فضایی وسیع را تحت پایش داشته باشید یا مشاهده یک زاویه بسته، کار شما را راه می‌اندازد؟ آیا به زوم کردن یا تنظیم زاویه دید از راه دور نیاز دارید؟ آیا می‌خواهید فضایی سرپوشیده را زیر نظر بگیرید و یا مقاومت دوربین در برابر باد و باران برایتان مهم است؟

قبل از آنکه به خرید فکر کنید، باید بدانید که از دوربین امنیتی خود، چه می‌خواهید. وقتی پاسخ تمام این پرسش‌ها را بدانید، به سادگی ‌از اتلاف منابع مالی، جلوگیری خواهید کرد. در نهایت هم یک سیستم نظارتی عالی و کارامد در اختیار خواهید داشت.

دوربین نظارتی آنالوگ را فراموش کنید!

فناوری آنالوگ، یک فناوری سوخته است. این روزها حتی کم خرج‌ترین سیستم‌های امنیتی مبتنی بر دوربین، از نوع دیجیتال انتخاب می‌شوند. دوربین مداربسته آنالوگ برای ضبط به نوار نیاز دارد. تبدیل این نوارها به تصویر دیجیتال جهت ذخیره سازی روی حافظه، خود مستلزم سخت افزارهای حد واسط است. تمام این وسایل، استهلاک دارند و هزینه‌های جاری شما را افزایش می‌دهند!

این مطلب را هم ببینید
کاهش قیمت DVR های سری HD-TVI ، L ورتینا

کابل کشی دوربین‌های مداربسته

یکی از مهم‌ترین نکات هنگام نصب دوربین ، کابل کشی است. تامین انرژی دوربین و انتقال تصویر آن‌ به DVR (ضبط کننده دیجیتال) به سیم و کابل نیاز دارد. در حالی که در سیستم‌های قدیمی‌تر، انتقال برق و تصویر با دو رشته کابل مختلف انجام می‌شد، این روزها همه از IP Camera استفاده می‌کنند که برای این امور، تنها نیازمند یک رشته کابل است.

اهمیت طراحی در نصب دوربین

به طور کلی دوربین‌های مداربسته در سه گروه جای می‌گیرند. دوربین‌های گنبدی (Dome)، زیر سقف نصب می‌شوند و درون یک نیم‌کره شفاف قرار دارند. دوربین‌های گلوله‌ای (Bullet)، پایه‌ای مفصلی و قابل تنظیم دارند. اما برای تنظیم زاویه دید آن‌ها، باید دست به آچار شوید. ساده‌ترین نصب و استفاده، مخصوص دوربین‌های PTZ است که هم درون محفظه قرار دارند و هم امکان تنظیم زاویه و زوم آن‌ها از راه دور وجود دارد.

این مطلب را هم ببینید
استاندارد ONVIF

کیفیت و قدرت تفکیک دوربین مداربسته

کیفیتی که در پی نصب دوربین دریافت می‌کنید، به لنز و سنسور آن بستگی دارد. اگر صرفا می‌خواهید تردد را کنترل کنید، یک دوربین مداربسته SD کارتان را راه می‌اندازد. اما با خرید دوربین مدار بسته HD می‌توانید حتی چهره افراد را نیز تشخیص دهید. اگر موضوع کیفیت تصویر برایتان حیاتی است، توصیه می‌کنیم دو برند برتر سازنده سنسور یعنی سونی (Sony) و اومنی ویژن (OmniVision) را مد نظر داشته باشید.

دید در شب (Night Vision – IR)

خرید دوربین امنیتی مادون قرمز یا Infra red برای پایش اماکن در تاریکی حیاتی است. این مدل‌ها در کنار لنز خود، ردیفی از LED های فروسرخ دارند که با تابیدن پرتوهای نامرئی، دیدن افراد در تاریکی مطلق را میسر می‌کنند. هنگام نصب دوربین دقت داشته باشید که مدل‌های مجهز به دید در شب، از قیمت بالاتری برخوردارند و برد مفید آن ها تا 10 متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *