آموزش استفاده آفلاین از مترجم گوگل

استفاده آفلاین از مترجم گوگل

آموزش استفاده آفلاین از مترجم گوگل

گوگل ترنسلیت یا همان مترجم گوگل یک مترجم ماشینی چند زبانه رایگان است. این سرویس می تواند با استفاده از تفسیر ماشینی آماری (SMT) متن های مختلف را به زبان های متعدد ترجمه کند. بسیاری از کاربران تصور می کنند استفاده از این سرویس فقط بصورت آنلاین ممکن است اما ما در این بخش می خواهیم نحوه استفاده آفلاین از مترجم گوگل را به شما عزیزان آموزش دهیم.

استفاده آفلاین از مترجم گوگل

روش اول

برای این کار نیازی به دانلود برنامه اضافی مانند دانلود گوگل ترنسلیت آفلاین و.. نیست و می توانید از همان برنامه استفاده کنید. شما ابتدا باید هر زبانی را که می خواهید به صورت آفلاین از آن استفاده کنید، در برنامه گوگل ترنسلیت دانلود کنید. پس برای اولین بار نیاز به اتصال اینترنت خواهید داشت. برنامه Google Translate را در گوشی خود باز کنید. سپس باید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. زبانی که قصد ترجمه آن را دارید، باید در باکس های Translate to و Translate from قرار گیرند.

حال روی زبان ها تپ کنید. در لیست زبان ها، روی آیکن Download در کنار نام زبان مورد نظر تاچ کنید. در پیام نشان داده شده نیز Download را انتخاب کنید. پس از اتمام دانلود متجرم گوگل آفلاین، می توانید به صورت آفلاین از ترجمه آن زبان استفاده کنید. نحوه استفاده از برنامه تفاوتی با حالت آنلاین نخواهد داشت.

روش دوم

  • بعد از باز کردن برنامه، روی آیکن منو (سه خط) در سمت چپ صفحه تپ کنید.
  • وارد بخش Offline translation شوید.
  • زبان مورد نظر خود را پیدا کنید.
  • برای استفاده از گوگل ترنسلیت آفلاین برای آیفون و اندروید، روی آیکن Download در کنار زبان مورد نظر تپ کنید.
  • حال در پیامی که خواهید دید، Download را انتخاب کنید.
  • منتظر بمانید تا دانلود به اتمام برسد. در پایان آیکن تیک را در گوشه مشاهده خواهید کرد.