آموزش تبدیل فایل WEBM به MP4 بصورت آنلاین

تبدیل فایل WEBM به MP4

آموزش تبدیل فایل WEBM به MP4 بصورت آنلاین

فرمت فایل WEBM برای استفاده های تحت وب و اجرا در مرورگرها رمز گذاری شده است و اگر می خواهید فایلی را در سایت خود آپلود کنید بهترین فرمت WEBM است و سازگاری بالایی با انواع مرورگرها دارد. اما برای استفاده در کامپیوتر و اجرا در نرم افزار های مختلف فرمت MP4 مناسب تر می باشد. از این رو در این بخش می خواهیم روش های آنلاین تبدیل فایل WEBM به MP4 را به شما عزیزان آموزش دهیم.

تبدیل فایل WEBM به MP4

سایت Online-convert

ابتدا وارد سایت شده و به پایین اسکرول کنید تا قسمت سبز رنگی شبیه به تصویر زیر مشاهده کنید.

تبدیل فایل WEBM به MP4

در این قسمت با انتخاب گزینه Choose Files ویدئو مورد نظر را انتخاب کنید. برای وارد کردن ویدئو از یک لینک می توانید از گزینه Enter URL کمک بگیرید. این سایت از دیگر سرویس های فضای ذخیره مثل Google Drive و Dropbox نیز پشتیبانی می کند. این سایت و از قابلیت Drag AND Drop هم پشتیبانی می کند که شما می توانید در کامپیوتر با گرفتن فایل ها و رها کردن آن در قسمت سبز رنگ آن را وارد سایت کنید.

پس از اینکه فایل خود را انتخاب کردید با زدن گزینه Start Conversion سایت به صورت خودکار فایل شما را به فرمت MP4 تبدیل می کند.

سایت Cloudconvert

پس از ورود به سایت در بالای سایت یا هدر آن می توانید فرمت های دلخواه خود را انتخاب کنید. گزینه اول فرمت فایل شما و گزینه دوم فرمت فایل خروجی است.

برای وارد کردن ویدئو خود به سایت می توانید از طریق دکمه Select File ویدئو را از کامپیوتر خود وارد سایت کنید. با کلیک بر روی فلش کنار گزینه Select File می توانید از روش های دیگری مثل Google Drive و OneDrive ویدئو را وارد سایت کنید. همچنین می توانید با استفاده از گزینه By URL اگر لینک مستقیم فایل ویدئویی را دارید از آن طریق ویدئو را وارد سایت کنید.

پس از بارگذاری ویدئو در سایت از قسمت Convert To فرمت فایل نهایی را مشخص و برای تبدیل فرمت و دریافت فایل نهایی بر روی گزینه Convert کلیک کنید. تبدیل فرمت ممکن از چند دقیقه طول بکشد و زمان آن بستگی به حجم فایل شما دارد.