آموزش رفع ارور 0x80131500 در ویندوز 10

رفع ارور 0x80131500

آموزش رفع ارور 0x80131500 در ویندوز 10

Microsoft Store بخش مهمی از ویندوز ۱۰ است زیرا به شما این امکان می دهد که انواع برنامه و بازی ها را به راحتی بارگیری کنید. یکی از خطاهای رایجی که کاربران هنگام ورود به این بخش با آن مواجه می شوند ، ارور 0x80131500 می باشد. برای رفع ارور 0x80131500 در ویندوز 10 می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

روش های رفع ارور 0x80131500 در ویندوز 10

غیرفعال کردن آنتی ویروس و فایروال

برای حل کردن این موضوع، غیرفعال کردن ویژگی های اصلی آنتی ویروس ها می تواند ایده خوبی باشد. اگر آنتی ویروس شما درون خود فایروال دارد، آن را غیرفعال نمایید که به شما در رفع ارور کمک خواهد کرد. همچنین اگر نتوانستید ویژگی ای را در آنتی ویروس پیدا کنید که باعث ایجاد مشکل می شود، مجبور خواهید بود تا به صورت کامل آن را غیرفعال نمایید.

بعضی اوقات این موضوع می تواند بعد از غیرفعال کردن آنتی ویروس، همچنان ادامه داشته باشد. اگر برای شما نیز این اتفاق افتاد، آخرین کاری که می توانید انجام دهید، پاک کردن موقت آنتی ویروس از سیستم است. بعد از این کار اگر همچنان مشکل برطرف نشد، متوجه می شویم که این خطا به خاطر آنتی ویروس نبوده و می توانید دوباره آنتی ویروس خود را نصب نمایید.

تغییر دادن تنظیمات مربوط به منطقه

بسیاری از کاربرانی که این خطا را گزارش داده اند، با تغییر دادن تنظیمات مربوط به منطقه خود به راحتی توانسته اند که این ارور را حل کنند. تنها کاری که باید انجام دهید، تغییر دادن منطقه خود به United States یا United Kingdom است. برای این کار کافی است مراحل زیر را طی نمایید:

 • برنامه Settings را باز کنید و به قسمت Time & language بروید.
 • گزینه Region & language tab را انتخاب کرده و کشور یا منطقه خود را تغییر دهید.

Reset کردن کش برنامه استور

 • دکمه های Windows و R را با یکدیگر فشار دهید تا Run برای شما باز شود.
 • سپس عبارت wsreset.exe را داخل آن نوشته و دکمه Enter را از کیبورد فشار دهید.
 • پس از اینکه این کار را انجام دادید، دوباره وارد استور ویندوز شوید.

جایگزین کردن adaptor وایرلس خود

برخی از کاربران گزارش داده اند که دلیل خرابی آن ها به خاطر این موضوع است. حتی اینترنت نیز به درستی کار نمی کند و دارای مشکل است. البته بعد از تغییر دادن Adaptor وایرلس خود، توانسته اند که مشکل را برطرف کنند.

خارج شدن از برنامه Xbox در کامپیوتر خود

اتصال به Xbox، یکی از ویژگی های خوب ویندوز 10 می باشد ولی با توجه به کاربران، بعضی اوقات این برنامه می تواند باعث ایجاد ارور یاد شده شود. برای حل این مشکل، کاربران خارج شدن کامل از برنامه Xbox را پیشنهاد کرده اند.

نظرات (5)

AMIN

ممنونم از راهنماییتون کاملا راهکاری درستی بود مرسی

AMIN

ممنونم از راهنماییتون کاملا راهکاری درستی بود مرسی.

  payatel

  سلام
  خوشحالیم که مفید بوده

nasrin

hich kodum az in ha moshkel man ro hal nakard

  نرگس شیدا

  دوست عزیز در صورتی که با هیچ یک از راه حلهای گفته شده مشکل برطرف نشد ، نصب مجدد ویندوز راه حل نهایی می باشد.