آموزش رفع ارور Android.Process.Media اندروید

رفع ارور Android.Process.Media اندروید

آموزش رفع ارور Android.Process.Media اندروید

سیستم عامل اندروید محبوب ترین پلتفرمی است که امروزه در گوشی های هوشمند اجرا می شود اما مشکلاتی نیز دارد.  به طور مثال شما ممکن است با مشکل متوقف شدن Android.Process.Media مواجه شوید. برای یادگیری روش های رفع ارور Android.Process.Media اندروید با ما در این بخش همراه باشید.

روش های رفع ارور Android.Process.Media اندروید

پاک کردن کش و دیتا

  • به مسیر Settings > Applications > Manage Applications بروید و سربرگ all را انتخاب کنید. به پایین اسکرول کنید و Google Services Framework را پیدا کنید و حافظه کش و دیتای این مورد را پاک کنید.
  • بعد از انجام این کار به پایین اسکرول کنید و Google Play را پیدا کنید؛ روی آن تپ کنید و حافظه کش و دیتا را برای این مورد هم پاک کنید.
  • حالا دکمه برگشت گوشی را فشار دهید و Google Services Framework را از برنامه ها (Apps) انتخاب کنید و بعد Force stop > Clear cache > OK را انتخاب کنید.
  • بعد از کشوی برنامه ها Google Play را انتخب و راه اندازی کنید و هنگام مشاهده خطا Ok را تپ کنید.
  • با نگه داشتن دکمه پاور و انتخاب Shut down/ Reboot دستگاه خود را خاموش یا ریستارت کنید.
  • گوشی خود را دوباره روشن کنید و به برنامه ها وارد شوید.
این مطلب را هم ببینید
دلایلی که خرید هدفون بلوتوث را توجیه می کنند

Reset App Preferences

  • وارد تنظیمات گوشی خود شوید. به بخش Application Manager یا Apps بروید.
  • توجه داشته باشید که این اسامی در مدل ها و برندهای مختلف گوشی می تواند متفاوت باشد.
  • حالا لیستی از برنامه ها را مشاهده می کنید. بدون اینکه در چیزی تغییر ایجاد کنید؛ منو را پیدا کنید (در بسیاری از گوشی ها منو در سمت راست و بالای صفحه قرار دارد؛ در حالی که در برخی دیگر از گوشی های بعد از کلیک روی دکمه منو می توانید به این قسمت دست پیدا کنید).
  • در اینجا گزینه Reset App Preferences را پیدا کنید و روی آن تپ کنید.

غیرفعال کردن ذخیره سازی

برای حل مشکل پردازش Android.Process.Media خود به تنظیمات گوشی بروید. به بخش Application Manager یا Apps وارد شوید. قبل از ادامه؛ در سمت راست و بالای صفحه به دنبال گزینه Show System باشید و آن را انتخاب کنید. این گزینه ممکن است شما را قادر سازد تا از فهرست برنامه Media Storage را پیدا کنید چون در برخی مواقع این گزینه قابل نمایش نیست. Media Storage را انتخاب کنید و آن را به حالت غیرفعال در بیاورید.

این مطلب را هم ببینید
آموزش رفع مشکل باز نشدن تصاویر در گوگل کروم

گوشی خود را به حالت Safe Mode ببرید

گاهی اوقات برنامه ای که از گوگل پلی استور دانلود کرده اید می تواند ارور Android.Process.Media را ایجاد کند. برای بررسی اینکه آیا مشکلات نرم افزاری باعث به وجود آمدن این ارور اندرویدی شده اند یا نه، باید گوشی خود را به حالت سیف مد ببرید. در حالت سیف مد فقط برنامه های پیش فرض اجرا خواهند شد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه

در صورتی که مراحل بالا مشکل گوشی اندروید شما را حل نکرد تنها راه حل باقی مانده ریست کردن گوشی است اما قبل از انجام این کار از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.