آموزش رفع مشکل روشن نشدن دسته PS4

رفع مشکل روشن نشدن دسته PS4

آموزش رفع مشکل روشن نشدن دسته PS4

یکی از مشکلاتی که گیمرهای کنسول بازی با آن مواجه می شوند. ، کار نکردن کنترلر دستگاه یا همان دسته بازی است. برای رفع مشکل روشن نشدن دسته PS4 روش های مختلفی وجود دارد که در این بخش به آموزش آن ها می پردازیم.

روش های رفع مشکل روشن نشدن دسته PS4

بررسی شارژ شدن دسته

اگر دسته بازی پلی استیشن ۴ شما به خوبی شارژ نشود. حتما پیش از روشن کردن برای بازی، مطمئن باشید که حداقل برای ۳۰ دقیقه شارژ دارد. اگر دسته بازی PS4 شما شارژ نمی‌شود حتما قبل از هرگونه استفاده از آن دسته، مشکل شارژر را حل کنید.

ریست کردن

گاهی ممکن است با عملکرد نامناسب یا حتی مشکل روشن نشدن دسته بازی PS4 روبه‌رو شوید. Reset کردن، راه حل مناسبی برای این مشکل است. با کمک سوزن یا سنجاق می‌توانید دکمه Reset) را فشار دهید.

این مطلب را هم ببینید
تولید Xbox One X و Xbox One S دیجیتال متوقف شد

تمام شدن عمر باتری‌ها

اگر دو نکته بالا جوابگو نبود، از سلامت باتری دسته بازی PS4 مطمئن شوید. احتمالا باتری دسته مزبور آسیب دیده ‌است. تعویض باتری، بهترین کاری است که می‌توانید برای حل مشکل دسته پی‌اس۴ خود انجام دهید.

تعویض کلی دسته بازی

آنچه که تا اینجا اشاره کردیم، شما را در نحوه تنظیم کردن، ریست کردن و تعویض باتری دسته بازی پی‌اس۴ و همچنین بررسی شارژر، هدایت می‌کرد. اگر باز هم با مشکل روشن نشدن دسته بازی PS4 خود برخورد کردید و با تعمیرکارهای مجاز نیز در مورد تعمیر دسته صحبت کرده باشید، بهتر است کم کم به فکر تعویض دسته بازی خود باشید چرا که دارای مشکلات اساسی است.

بررسی پورت USB

روشن نشدن چراغ دسته PS4 نشانه پایان عمر باتری است، مگر با شارژ نشدن دسته همزمان شود، مشکل کجاست؟ کافی است پورت USB که جلوی دسته بازی قرار دارد، را بررسی کنید. زیرا ایراد در پورت USB است که اجازه نمی‌دهد دسته کامل شارژ شود. پس حواستان به آن‌ها هم باشد.

این مطلب را هم ببینید
معرفی بهترین موس های گیمینگ در بازار ایران