ترفندهای افزایش سرعت در نرم افزار ورد

افزایش سرعت در نرم افزار ورد

ترفندهای افزایش سرعت در نرم افزار ورد

مایکروسافت ورد یکی از نرم افزار های مجموعه آفیس (Office) محصول شرکت مایکروسافت می باشد که در بازار کار بسیار پر کاربرد است. این نرم افزار واژه پرداز محبوب امکانات زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. در این بخش قصد داریم ترفندهای افزایش سرعت در نرم افزار ورد را به شما عزیزان آموزش دهیم تا بتوانید بهترین استفاده را از آن داشته باشید.

ترفندهای افزایش سرعت در نرم افزار ورد را یاد بگیرید

تولید خودکار متن ساختگی

اگر می‌خواهید درون یک صفحه هرچیزی قرار بگیرد، اما حاضر به مشاهده یک صفحه سفید نباشید، احتمالا از اینکه بدانید ورد می‌تواند متن ساختگی تولید کند، خوشحال می‌شوید. اگر از طرفداران «طرح‌نما» باشید، می‌توانید به راحتی با تایپ (lorem(4,3= و فشردن کلید Enter، چهار پاراگراف متن هرکدام به طول سه جمله روی صفحه قرار دهید. با تغییر اعداد داخل پرانتر می‌توانید تعداد پاراگراف‌ها و تعداد جملات آن‌ها را تغییر دهید. می‌توانید بجای lorem، از rand هم استفاده کنید.

افزایش تمرکز در مایکروسافت ورد

در ورد می‌توانید با نگه داشتن کلید CTRL و فشردن کلید F1 یا در مک او اس با فشردن کلیدهای Command + Option + R، نوار روبانی بالای نرم افزار را جم کنید و تنها به یک منوی ساده دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به نوار روبانی دوباره همین کلیدها را فشار دهید.

اگر می‌خواهید یک تجربه واقعا مینیمالیسم داشته باشید، روی آیکون Focus در سمت راست بخش پایینی کلیک کنید. با این کار مکان‌نما چشمک‌زن می‌شود و همچنین یک پس زمینه خالی در برابرتان قرار می‌گیرد. شروع به تایپ کنید و برای برگرداندن منو روی گزینه سه نقطه در بالای صفحه کلیک کنید یا کلید Escape را فشار دهید.

دسترسی به تعریف کلمات

اگر در حال نوشتن یک متن هستید و از کلمه‌ای استفاده می‌کنید که به درستی از معنی آن اطلاع ندارید، می‌توانید روی آن راست کلیک کنید و گزینه Search را انتخاب کنید تا معنی آن ظاهر شود. با این ویژگی می‌توانید به اطلاعات دیگری درباره کلمه یا عبارت موردنظر خود هم دست پیدا کنید.

حذف سریع کلمات

در هنگام تایپ، زمان اهمیت بالایی دارد و باید با هر راه‌حل ممکن در زمان خود صرفه‌جویی کنیم. بجای اینکه با کلید بک اسپیس به دنبال حذف تک تک حروف یک کلمه باشید، می‌توانید مکان‌نما را در آخر این کلمه قرار دهید و پیش از فشردن کلید بک اسپیس، کلید CTRL را نگه دارید تا کل کلمه به یکباره حذف شود. اگر می‌خواهید کلمه جلویی مکان‌نمای ماوس را حذف کنید، تنها کافیست با نگه داشتن کلید CTRL، کلید Delete را فشار دهید. در مک او اس از کلید fn به همراه Delete و کلید Option با Delete استفاده کنید.

دسترسی سریع به محل ویرایش قبلی

اگر در حال ویرایش یک متن طولانی باشید و بین چندین صفحه کلیک کنید، نمی‌توانید به راحتی به محل قبلی خود برسید. با این وجود به لطف آینده‌نگری مایکروسافت می‌توانید با نگه داشتن کلید Shift و فشردن کلید F5، به مکان قبلی خود دست پیدا کنید و دیگر در بین متن به دنبال محل قبلی خود نباشید.

افزودن اسکرین شات بدون ترک ورد

در صورتی که در متن خود به اسکرین شات‌های زیادی نیاز داشته باشید، اگر بخواهید از تک تک آن‌ها به صورت جداگانه اسکرین شات بگیرید و وارد ورد کنید، خسته می‌شوید. برای جلوگیری از این موضوع می‌توانید از ویژگی اسکرین شات مایکروسافت ورد استفاده کنید. در نوار بالای صفحه روی گزینه Insert کلیک کرده و گزینه اسکرین شات را انتخاب کنید. یک پنجره در برابرتان قرار می‌گیرد که تمام پنجره‌های باز روی کامپیوتر را به نمایش می‌گذارد. با کلیک روی هرکدام از آن‌ها، یک اسکرین شات به متن شما اضافه می‌شود. این ویژگی باعث صرفه‌جویی زیادی در زمان شما خواهد شد.