ترفندهای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

ترفندهای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدئو می باشد که این امکان را به کاربران خود می‌دهد که عکس‌ها و ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. اما از مهم ترین دغدغه های هر یک از کاربران در استفاده از این صفحه مجازی، استفاده بیش از حد اینترنت توسط برنامه اینستاگرام می باشد. در این بخش با ما همراه باشید تا چند ترفند ساده و کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام را یاد بگیرید.

برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام چه باید کرد؟

تنظیمات را در حالت «محدودیت مصرف» یا «data saver» قرار دهید

حالت محدودیت مصرف، از دانلود شدن خودکار ویدیوها و تصاویر جلوگیری می‌کند و در نتیجه می‌تواند به کاهش مصرف حجم اینترنت در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام کمک کند. برای فعال کردن حالت محدودیت مصرف مراحل ذیل را طی کنید:

  1. به قسمت پروفایل بروید و روی آیکون سه خط موازی ضربه بزنید.
  2. وارد قسمت تنظیمات یا Settings شوید.
  3. روی عبارت « Account» کلیک کرده و سپس با اسکرول به سمت پایین، گزینه « Cellular/Mobile Data Use» را انتخاب کنید.
  4. اگر از آیفون استفاده می‌کنید، باید روی گزینه « Use Less Data» و اگر با سیستم عامل اندروید کار می‌کنید،‌ روی « Data Saver» کلیک کنید.

high resolution media را غیر فعال کنید

اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنید، می‌توانید در کنار فعال کردن محدودیت مصرف و انتخاب گزینه data saver، دانلود رسانه‌های با رزولوشن بالا را نیز غیرفعال کنید. برای انجام این کار «high resolution media» را روی وای‌فای و موبایل غیرفعال کنید.

فعال کردن metered connection روی گوشی هوشمند

کاربران سیستم عامل اندروید می‌توانند در قسمت تنظیمات وای‌فای، گزینه metered connection را فعال کنند تا در مصرف حجم داده اینترنت حتی در زمان اتصال به وای فای صرفه جویی شود.

  1. به قسمت تنظیمات وارد شوید.
  2. روی گزینه Network & Internet کلیک کنید.
  3. سپس شبکه اینترنت وای فای که به آن متصل شده‌اید را انتخاب کنید.
  4. به قسمت تنظیمات شبکه وای فای وارد شوید.
  5. در بین گزینه‌های موجود باید Treat as metered را انتخاب کنید.

از آپلود تصاویر در گالری جلوگیری کنید

هر زمان عکس می‌گیرید، اینستاگرام عکس‌ها را در رول دوربین ذخیره می‌کند و با همین کار، اینترنت مصرف می‌کند. برای جلوگیری از مصرف حجم داده اینترنت، به قسمت پروفایل بروید و گزینه « Save Original Photos» را غیر فعال کنید. وقتی بخواهید عکسی را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید باید به صورت دستی به گالری بروید.