سرعت و عملکرد VDSL چگونه می باشد؟
418V

سرعت و عملکرد VDSL چگونه می باشد؟

سرعت و عملکرد VDSL چگونه می باشد؟ سرعت  VDSL و عملکرد آن در  اغلب موارد شباهت زیادی به ADSL دارد . عليرغم شباهت های موجود در اين زمينه اختلافات متعددی نيز وجود دارد. VDSL قادر به ارائه سرعت ۵۲ مگابيت در ثانيه برای ارسال اطلاعات از اينترنت به کاربر (Downstream) و ۱۶ مگابيت در ثانيه برای ارسال اطلاعات کاربر بر روی اينترنت (Upstream) است . سرعت های ذکر شده به مراتب بيشتر از ADSL است . در ADSL حداکثر سرعت ارسال اطلاعات از اينترنت به کاربر ، ۸ مگابيت در ثانيه و سرعت ارسال اطلاعات از کاربر به اينترنت ۸۰۰ کيلوبيت در ثانيه میباشد.

VDSL سرعت بالای خود را  مديون محدودتر شدن فاصله بين مشترکين و مرکز ارائه دهنده سرويس فوق است . حداکثر مسافت موجود( ۴٫۰۰۰ فوت ) ۱٫۲۰۰ متر است . از این رو شرکت های تلفن در حال جايگزين نمودن اغلب تجهيزات مربوط به تغذيه اطلاعات به فيبر نوری می باشند. اکثرشرکت های تلفن از تکنولوژی (FTTC ( Fiber to the curb  استفاده می نمايند. شرکت های فوق قصد دارند که تمام خطوط مسی موجود را تا محلی که از آنها انشعاب گرفته شده و به منازل مشترکين توزيع می گردد، تعويض نمايند. شرکت های تلفن در تلاش برای پياده سازی سيستم( Fiber To the Neighborhood ( FFTN می باشند . در روش فوق در عوض نصب کابل فيبر نوری در هرخيابان ، FFTN دارای فيبر مورد نظر تا جعبه اتصالات انشعابات برای يک ( همسايه ) مشترک خاص است .

با استقرار يک ترانسيور VDSL در منزل و يک VDSL gateway در جعبه تقسيم اتصالات ، محدوديت فاصله کم رنگ خواهد شد . gateway باعث مراقبت از تبديلات آنالوگ به ديجيتال و ديجيتال به آنالوگ که باعث غيرفعال شدن ADSL بر روی خطوط فيبر نوری می گردد . Gateway داده های ورودی و دريافت شده از ترانسيور را به پالس های نور تبديل تا زمينه ارسال آنها از طريق فيبر نوری فراهم گردد.

زمانيکه داده ها برای کامپيوتر کاربر ارسال می گردند( برگشت داده)  Gateway موجود سيگنال های ورودی از فيبر نوری را تبديل و آنها را برای ترانسيور کاربر ارسالمی نمايد. فرآيند فوق در هر ثانيه ميليون ها مرتبه تکرار خواهد گرديد . ADSL و VDSL صرفا” دو نمونه از تکنولوژی های مربوط به DSL spectrum می باشند .

 

سرعت و عملکرد VDSL چگونه می باشد؟

  • سرعت دانلود روی اینترنت VDSL نزدیک به ۵ برابر سرعت دانلود ADSL است
  • سرعت آپلود VDSL نیز ۱۰ برابر ADSL می‌شود
  • VDSL از کابل‌های مسی استفاده می‌کند و باندهای فرکانسی آن از ۱۲ کیلوهرتز تا ۲۵ کیلوهرتز است.
  • در ADSL خطوط تلفن ثابت شهری برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کند
  • در VDSL بر بسترهای کابل است و نیاز به کابل‌کشی و نصب کابل دارد
  • VDSL قادر به ارائه سرعت ۵۲ مگابيت در ثانيه برای ارسال اطلاعات از اينترنت به کاربر
  • VDSL در ۱۶ مگابيت در ثانيه برای ارسال اطلاعات کاربر بر روی اينترنت
  • در ADSL حداکثر سرعت ارسال اطلاعات از اينترنت به کاربر ، ۸ مگابيت در ثانيه
  • در ADSL سرعت ارسال اطلاعات از کاربر به اينترنت ۸۰۰ کيلوبيت در ثانيه
  • ADSL و VDSL صرفا” دو نمونه از تکنولوژی های مربوط به DSL spectrum می باشند

 

VDSL چیست؟

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.