VDSL چیست؟
416V

VDSL چیست؟

VDSL چیست؟ با توجه به نیاز جوامع امروز به استفاده از سرعت اینترنت بالا تر ، استفاده از خطوط با سرعت بالا به منظور دستيابی به اينترنت طی سالهای اخير به شدت رشد چشم گیری داشته است. در این مورد می توان به این موضوع اشاره نمود که مودم های کابلی و خطوط ADSL دو رويکرد متفاوت در اين زمينه می باشند . تکنولوژی های فوق امکان دستيابی کاربران را با سرعت مطلوب به اينترنت فراهم می نمايند . اينترنت به سرعت در حال رشد در تمامی ابعاد می باشد و تلويزيون های ديجيتالی و پخش تصاوير ويدئويی دو کاربرد جديد در اينترنت بوده که علاقه مندان و مشتاقان زيادی را به خود جلب نموده است .

به منظور ارائه خدمات ذکرشده  و ساير خدمات مشابه ، کاربران و استفاده کنندگان اينترنت نيازمند استفاده از خطوط به مراتب سريعتر نسبت به وضعيت فعلی می باشند که نیاز و خواسته های آنان را برطرف نماید . از این رو  مودم های کابلی و يا خطوط ADSL عليرغم ارائه سرعت مناسب در کاربری هایی که به آنها اشاره کردیم ، فاقد سرعت لازم می باشند.

این امر موجب گردید که  سازمانها و شرکت های متعددی تکنولوژی ( VDSL ( Very high bit-rate DSL در این راستا مورد بحث و استفاده قرار بدهند. از این رو برخی از شرکت ها اقدام به ارائه سرويس فوق در برخی از نقاط کشور امريکا نموده اند . VDSL پهنای باند بسيار بالائی را ارائه و سرعت انتقال اطلاعات ۵۲ مگابيت در ثانيه می باشد که سرعت فوق در مقايسه با DSL که حداکثر سرعت ۸ تا ده مگابيت در ثانيه بوده است خیلی تفاوت محسوسی را ایجاد نموده است و این موضوع نقطه عطفی در زمينه دستيابی به اينترنت از نظر سرعت خواهد بود.

ویژگی های VDSL چیست؟

  • سرعت بالاتر نسبت به ADSL
  • انتقال داده با سرعت ۵۲ مگابیت در ثانیه
  • سرعتی مناسب جهت دیدن تصاویر ويدئويی

 

سرعت و عملکرد VDSL چگونه می باشد؟

 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.