کیف و کوله پشتی

قفل TSA چیست؟

قفل TSA

حفظ امنیت و ایمنی کسانی که دائما در سفرها به سر می برند، بسیار حائز اهمیت است. زیرا این افراد تجهیزات و وسایلی را در چمدان های خود حمل می کنند، که برای حفظ امنیت این چمدان ها باید کاری کاری کرد. یکی از مهم ترین آیتم هایی که در ایست های بازرسی بسیار اهمیت دارد، بهره مندی چمدان ها از یک قفل تایید شده توسط TSA است. به همین دلیل قفل TSA از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

قفل TSA چیست؟

همانطور که ذکر شد، حفظ امنیت تجهیزات و وسایل افرادی که دائما در سفر می باشند، بسیار مهم است. به همین دلیل استفاده از این قفل باعث شده تا امنیت چمدان های این افراد به نوعی تضمین شود. قفل های تی اس ای، در اصل از الزامی ترین تجهیزات امنیتی است که باید به روی چمدان های این افراد وجود داشته باشد. شاید با خود فکر کنید که اگر به روی تهیه این قفل تاکید نشود، اهمیتی ندارد. ولی از آنجایی که در فرودگاه ماموران امنیتی می خواهند که محتوای چمدان یک مسافر را بررسی کنند، اگر قفلی به روی چمدان باشد که توسط تی اس ای تایید نشده باشد، برای آنکه بتوانند به جزئیات داخل چمدان دسترسی پیدا کنند، مجبور به شکستن قفل خواهند شد.

شاید بپرسید چه لزومی دارد که حتما این گونه قفل ها به روی چمدان های افراد وجود داشته باشد. بهتر بدانید که این قفل ها توسط تی اس ای تایید شده است، و همه ماموران امنیتی حداقل یک عدد کلید از این قفل دارند، و دیگر نیازی به شکستن قفل ها نیست. همچنین این قفل به نام کلید اصلی جهانی شناخته شده، که مورد تایید امنیت کشور می باشد. افرادی که این قفل ها را به روی چمدان های خود داشته باشند، می دانند که لوگو اصلی تی اس ای به رنگ قرمز رنگ به روی این قفل ها خودنمایی می کند. مامورین با دیدن این لوگو می دانند که قفل TSA تاییده شده است، و به راحتی آن را باز و پس از بررسی قفل می کنند.

انواع قفل TSA

معمولا وقتی یک محصول مهم برای حفظ امنیت وسایل یا حتی جان افراد طراحی می شود، دارای یک نوع مشخص نمی باشد. به همین دلیل قفل TSA نیز در انواع زیادی طراحی شده، که به صورت زیر می باشد:

این مطلب را هم ببینید
چگونه یک چمدان خوب بخریم؟

قفل TSA

قفل کلیدی TSA

قفل های کلیدی تی اس ای به صورتی طراحی و ساخته شده اند، که شما برای باز و بسته کردن قفل به دو کلید متفاوت ولی در ظاهری یکسان نیاز دارید. به این صورت این نوع قفل ها در دو کلید طراحی شده و در دسترس قرار می گیرند. این نوع قفل تی اس ای برای امنیت بیشتر چمدان ها پیشنهاد می شود، زیرا با همان کلیدی که قفل بسته شده، باز نخواهد شد.

قفل کابلی TSA

انواع قفل های کابلی را همه شما دیده اید. نوع قفل ها همان قفل های نیاز به رمزگذاری است که بیشتر افراد برای چمدان های خود تهیه می کنند. در واقع این نوع قفل از یک متریال فولادی و محکم ساخته شده، که هرگز قابل شکستن نیست. همچنین برای بستن آن نیاز به ساخت یک رمز سه رقمی است، که تنها به وسیله خودتان قابل باز و بسته شدن می باشد.

قفل ترکیبی TSA همراه کلید

این نوع قفل های ترکیبی، تقریبا مانند قفل های رمزدار عمل می کنند. تنها با این تفاوت که در این قفل یک جای کلید قرار داده شده، که این به شما ربطی ندارد. شاید بپرسید پس دلیل جای کلید به روی قفل چیست. همانطور که ابتدا یکبار ذکر شد، کلید همه قفل های تی اس ای در دست ماموران امنیتی وجود دارد. این جای قفل نیز کلیدش در دست این ماموران است، که به وسیله آن محتویات داخل چمدان چک می شود.

قفل TSA

قفل کارتی TSA

این نوع قفل ها همانطور که از نام آن پیداست، به وسیله یک کارت رمزگذاری شده، باز و بسته خواهد شد. به این صورت باید کارت را در جای امنی نگهداری کنید، زیرا بدون آن نمی توانید قفل چمدان خود را باز کنید.

هر یک از انواع قفل TSA برای کاربرد خاصی طراحی شده، و افراد معمولا متناسب با سلیقه هایی که دارند، آن ها را تهیه می کنند. قفل های تی اس ای امنیت و سالم رسیدن چمدان شما را تا مقصد تضمین می کنند. پس با خیال آسوده می توانید سفر خود را طی کنید.

این مطلب را هم ببینید
چمدان بچگانه کابین سایز طرح هلو کیتی: انتخابی عالی برای سفرهای کودکان

بازنشانی قفل TSA به چه صورت است؟

نکته مهمی که در رابطه با این نوع قفل های ارزشمند و مهم وجود دارد، بازنشانی آن ها می باشد. به این ترتیب برای آنکه با مراحل آن آشنا شوید، بهتر به موارد ذکر شده در زیر توجه کنید. این موارد به شرح زیر می باشد:

  • کد ترکیبی که به صورت پیش فرض قرار داده شده، معمولا 000 می باشد.
  • برای تغییر دادن این کد ترکیبی، یک دکمه بازنشانی به رنگ سیاه رنگ در کنار قفل وجود دارد، که باید ان را فشار دهید.
  • در این مرحله باید از یک جسم نوک تیز مانند خودکار برای تغییر رمز استفاده کنید. این کار به این شکل که خودکا را به روی چرخ دنده ها حرکت داده و به روی اعداد دلخواه تنظیم می کنید.
  • در مرحله نهایی، ترکیب جدید قفل را تنظیم کرده و سپس جسم نوک تیز یا همان خودکار را از روی دکمه بازنشانی بردارید.

به این صورت به راحتی می توانید برای قفل TSA خود، یک رمز انتخاب کنید، که فقط خودتان از آن آگاه باشید. این رمز امنیت تجهیزات شما را تضمین می کند.

چرا قفل های TSA پرطرفدار هستند؟

سفرها معمولا از جمله طولانی ترین راه هایی هستند، که ممکن مسافران طی آن تجهیزات و یکسری وسایل خود را از دست بدهند. به همین دلیل چه کسی از تجهیزاتی که بتواند امنیت چمدان و وسایل مسافران را تضمین کند بدش می آید؟ مطمئنا هیچ کس. انواع این قفل های تی اس ای نیز به دلیل آنکه از یک جنس مقاوم و بسیار محکم ساخته شده اند، که هیچ کس به جز ماموران امنیتی قابلیت دسترسی به آن ها را ندارد، مورد طرفداری و محبوبیت عده زیادی از افراد قرار گرفته است.

نتیجه گیری

در نهایت بهتر بدانید که امنیت وسایل و چمدان یک مسافر در طول سفر بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل با تهیه یک قفل مقاوم تایید شده تحت تی اس ای، امنیت خودتان را تضمین کنید. می توانید انواع این قفل را از برند تی اس ای با هزینه مناسب در کیفیت عالی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *