معرفی بهترین لنزهای عکاسی از حیات وحش

بهترین لنزهای عکاسی از حیات وحش

معرفی بهترین لنزهای عکاسی از حیات وحش

عکاسی حیات وحش یعنی هیجان، لحظه‌های عجیب و نایاب. عکس گرفتن از سوژه‌هایی که ثبت آن‌ها به صبر، دقت، سرعت عمل و تلاش زیادی بستگی دارد. علاوه بر خلاقیت و مهارت ، نیاز به تجهیزات مناسب نیز دارد. اگر می خواهید بهترین لنزهای عکاسی از حیات وحش را بشناسید با ما در این بخش همراه باشید.

بهترین لنزهای عکاسی از حیات وحش را بشناسید

Canon EF-S 55-250mm F4.0-5.6

اگر نمی خواهید پول زیادی خرج کنید ، Canon 55-250mm یک لنز عالی برای شروع کار با عکاسی از حیوانات وحشی است. به خصوص که با این قیمت ، وضوح بسیار خوبی دارد. دامنه زوم 4.5 برابر نقطه شروع بسیار خوبی است و امکانات زیادی برای گرفتن عکس های حیات وحش به شما می دهد. این لنز با طراحی بسیار سبک و کم حجم ارائه می شود. یک نقطه ضعف این است که ساخت آن عمدتا از پلاستیک است که باعث می شود خیلی محکم نباشد. دیافراگم خیلی باز نیست ، که می تواند در شرایط بسیار کم نور عکاسی را دشوار کند. با این حال بهترین لنز زوم برای Canon با توجه به قیمت آن است.

Canon EF 70-300mm F4-5.6

Canon EF 70-300mm F4-5.6 یک ارتقاء عالی برای مدل قبلی است. به طور کلی دارای زوم کمی قوی تر و عناصر اپتیکی بهتری است. فوکوس خودکار بسیار سریع ابوده و  تثبیت کننده تصویر بسیار مناسب است. گرچه ساخت بسیار خوبی دارد اما شرایط آب و هوایی نیست. اگر تصویر با کیفیت عالی با اعوجاج بسیار کم میخواهید از این لنز استفاده کنید. نکته ای که باید بدانید این است که این لنز بدون هود لنز تحویل داده می شود.و باید هود لنز را اضافی بخرید. در غیر این صورت قطعاً بهترین لنز عکاسی حیات وحش با قیمت مناسب است.

Sigma 150-600mm F5-6.3

اگر به دنبال محدوده زوم قوی تر هستید ، باید به طور قطعی به لنز Sigma 150-600mm نگاهی بیندازید. این لنز از وضوح عالی برخوردار است ، به خصوص در مرکز  تصویری بسیار واضح به دست می آورید. این لنز از یک سیستم فوکوس خودکار و لرزشگیر اپتیکال عالی بهره می برد. لازم است توجه داشته باشید که این لنز کاملاً حجیم و بزرگ است ، زیرا دارای دامنه بزرگنمایی گسترده است. اما رابط سه پایه دارد که استفاده از آن را بسیار آسان می کند.

Canon 100-400mm F4.5-5.6

لنز Canon 100-400mm F4.5-5.6 یک لنز فوق العاده شارپ است ، به خصوص در گوشه ها.دامنه بزرگنمایی 400-100 میلی متر برای عکس گرفتن از اشیاء دور مناسب است. در مقایسه با لنزهای ذکر شده در بالا ، از لرزشگیر اپتیکال عالی برخوردار است. از آنجایی که این لنزی جدید است، سیستم اتوفوکوس لنز دچار بهبودهای گسترده ای شده است.با این لنز فوکوس خودکار کاملاً سریع دارید و میتوانید سریع بگیرید. جنبه عالی دیگر در مورد این لنز ، نسبت بزرگنمایی 1:3 آن است ، بنابراین شما حتی اگر کاملاً به سوژه نزدیک باشید هم میتوانید روی آن فوکوس کنید.

Nikon AF-S 200-500mm F5.6

اگر به دنبال لنز تله فوتو با دامنه بزرگنمایی قوی هستید ، لنز Nikon AF-S 200-500mm عالی است. نکته مهم این است که در کل محدوده زوم شارپ است. علاوه بر این ، یک دیافراگم ثابت 5.6 دارد که عملکرد آن را بسیار عالی می کند. نکته منفی این است که با دیافراگم F5.6 کار با نور کم دشوار است. با این وجود عملکردش در شرایط روشن در فضای باز عالی است.

Tamron 70-200mm F2.8

اگر می خواهید در محیط داخلی یا سپیده ی صبح عکسبرداری کنید ، تامرون 70-200 میلی متر نتایج خوبی به شما می دهد. شارپنس فوق العاده است ، اگرچه در مقایسه با Nikon 70-200mm F4 ممکن است برخی از بریدگی های جزئی را داشته باشید. هنگامی که  رو به آفتاب می ایستید ، ممکن است پدیده ی لنز فلر داشته باشید.اگر قصد دارید در نور کم عکسبرداری کنید ، Tamron 70-200mm F2.8 گزینه ی خوبی است. در غیر این صورت ،لنز های عکاسی نیکون 70-200 میلی متری برای طبیعت بهتر است.