معرفی و بررسی بازی Manor Matters

بررسی بازی Manor Matters

معرفی و بررسی بازی Manor Matters

Manor Matters یک نمونه‌ موفق از بازی‌هایی است که از بازیکنان می‌خواهند تا اشیاء پنهان را پیدا کنند. در این بخش با ما همراه باشید تا به معرفی و بررسی بازی Manor Matters بپردازیم.

بررسی بازی Manor Matters

در بازی Manor Matters، شما نقش یک یاری‌دهنده را دارید و باید به فردی به نام کارل کمک کنید تا از وقایع رمزآلود اطرافش سر در بیاورد. او به تازگی پدربزرگ و مادربزرگش را از دست داده و از آن‌ها یک عمارت بزرگ و پر رمز و راز به ارث برده که مدت‌هاست به حال خودش رها شده و حالا می‌خواهد رمز و راز این عمارت پر ماجرا را کشف کند.

اولین قدمی که باید بردارید بازسازی این عمارت رو به نابودی است اما بازسازی یک عمارت قدیمی و بزرگ هزینه‌ی زیادی روی دست شما می‌گذارد. برای تأمین هزینه‌های لازم برای بازسازی و خرید لوازم جدید باید یک سری از اشیاء را پیدا کنید زیرا با پیدا کردن این اشیاء ستاره‌هایی دریافت می‌کنید که در خرید لوازم جدید و بازسازی به دردتان می‌خورند.

این مطلب را هم ببینید
بازی های انحصاری پلی استیشن ۵ که همزمان با آن عرضه می شوند

پیدا شدن این اشیاء که هر کدامشان به یک جای جهان تعلق دارند و برخی از آن‌ها بسیار قدیمی و به اصطلاح عتیقه هستند،‌ یک سری سوال و معمای جدید را رو می‌کند که باید حل بشوند. درست است که بازسازی عمارت بخش اعظم گیم‌پلی را تشکیل می‌دهد اما بدون حل کردن معماها هم داستان بازی جلو نمی‌رود.

به جز استفاده از ستاره‌ها، امکان خرید درون‌برنامه‌ای هم وجود دارد که انتقادهایی هم به آن وارد است. فعالیت‌های کاراکتر اصلی نیاز به انرژی دارند و محدودیت انرژی طوری تنظیم شده که اگر بخواهید وقت زیادی در بازی بگذرانید شما را به طرف خرید درون‌برنامه‌ای می‌کشد.

بازی آفلاین است و برای اجرا هیچ نیازی به اتصال اینترنت ندارد اما اگر می‌خواهید جوایز بیشتری دریافت کنید به اینترنت نیاز خواهید داشت زیرا معمولا در صورتی می‌توانید جوایز اضافه را دریافت کنید که یک ویدیو کوتاه را به صورت آنلاین تا انتها تماشا کنید.

این مطلب را هم ببینید
معرفی و بررسی بازی Penguin Isle

با توجه به این که طراحی گرافیکی بازی Manor Matters کیفیت خوبی دارد، گیم‌پلی روان است و انیمیشن‌های جذابی هم در بازی گنجانده شده‌اند می‌توان گفت که با بازی خوبی طرف هستیم که سطح قابل قبولی هم دارد اما متأسفانه بازی از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و اگر سطح زبان انگلیسی شما متوسط رو به بالا نباشد، برای حل کردن برخی از  معماها به کمک نیاز پیدا می کنید.

اگر شما طرفدار این سبک از بازی‌ها باشید و کمی هم صبر و حوصله به خرج بدهید، حتما می‌توانید تجربه‌ی لذت بخشی در این بازی داشته باشید.اما اگر به دنبال یک بازی متفاوت می‌گردید، حقیقت این است که بازی Manor Matters خلاقیت تازه‌ای به خرج نداده و فقط توانسته یک بازی موفق و با کیفیت در سبک خودش تولید کند.