دوربین مداربسته

چگونه تار عنکبوت،یا حشرات را از دوربین های مداربسته دور نگه داریم

به عنوان صاحب سیستم دوربین امنیتی، ممکن است متوجه شده باشید که پس از مدتی دوربین های امنیتی در فضای باز شما با تار عنکبوت یا سایر حشرات مرده پوشیده شده است. آنها لنز دوربین شما را می پوشانند و دید دوربین را مسدود می کنند و ممکن است یک زمان حساس و حیاتی را در دوربین های شما ثبت نکند.

تار عنکبوت نه تنها دید دوربین را مسدود می کند، بلکه می تواند باعث ایجاد هشدارهای نادرست برای دوربین های مداربسته، فعال شود. تصور اینکه در نیمه شب  هشدار حرکت  از یکی از دوربین‌ها، کمی ناراحت کننده است چرا که وقتی  متوجه می‌شویم که یک عنکبوت زنگ هشدار را به راه انداخته است و ما بی دلیل نگران شده ایم کمی ناراحت کننده باشد در اینجا چند راه کار و راهنمایی در رابطه با این موضوع ارائه خواهیم کرد.

چرا عنکبوت ها جذب دوربین های مداربسته شما می شوند؟

اول از همه، عنکبوت ها عاشق دوربین نیستند. آنها عاشق حشرات هستند. و به دلیل نور دوربین، حشرات دوربین های شما را دوست دارند و جذب نور دوربین می شوند. بسیاری از حشرات شبانه مانند پروانه از نور ماه و ستارگان برای حرکت استفاده می کنند و همچنین جذب نور مادون قرمز می شوند. همان نور مادون قرمزی که دوربین های شما برای روشن کردن اطراف و بیرون در شب استفاده می کنند.

تا زمانی که LED های مادون قرمز روی دوربین شما فعال هستند، در جذب باگ ها و در نتیجه عنکبوت هایی که آنها را می خورند با مشکل مواجه خواهید شد.

مکانهایی که در آن که بیشتر دوربین‌های مداربسته در زیر لبه‌های بارون با مکان‌های مفید برای اتصال تار قرار دارند،مناسب حشرات هستند بنابراین یک مکان راحت برای عنکبوت دارید تا کمپ خودشان را اطراف دوربین های شما راه‌اندازی کند.

چگونه از شر عنکبوت های دوربین های امنیتی خود خلاص شویم؟

با روش‌های مختلفی برای دور نگه داشتن حشرات از دوربین‌های امنیتی شما، ما فهرستی از مؤثرترین راه‌ها برای دور نگه داشتن دوربین‌های شما از حشرات و تار عنکبوت را گردآوری کرده‌ایم. ایده اصلی و نکته مهم این است که حشرات پرنده را دور نگه دارید یا از ایجاد تارهای عنکبوت بر روی لنز دوربین خود جلوگیری کنید.

این مطلب را هم ببینید
دوربین مداربسته حرارتی چیست؟

IR دوربین های مداربسته خود را غیرفعال کنید

این روش قطعا جواب می دهد. با دور کردن منبع نور IR از دوربین، حشرات پرنده و در نتیجه عنکبوت ها پایه را از لنز دوربین به لامپ IR خارجی منتقل می کنند. اکثر دوربین‌های IP به شما اجازه می‌دهند که IR مشکی روی برد دوربین ها را غیرفعال کنید. اما IR برای دوربین ها بسیار مهم است، دوربین در شب چگونه خواهد دید؟

خوب، یک راه حل برای آن وجود دارد: می توانید یک روشن کننده خارجی را چند متر یا چند قدم دورتر از خود دوربین نصب کنید. یک واحد باکیفیت حتی بهتر عمل می کند و عنکبوت ها را از دوربین مداربسته شما دور نگه می دارد و به جای دیگری منتقل می کند.

از اسپری های حشرات یا دافع حشرات استفاده کنید

می توانید از اسپری حشره کش در اطراف دوربین خود استفاده کنید تا از ایجاد حشرات و تار عنکبوت در دوربین بیرونی خود جلوگیری کنید.

در همین حال، برخی از دافع حشرات طبیعی نیز می توانند به جلوگیری از ساختن تار عنکبوت بر روی دوربین خارجی عنکبوت ها کمک کنند، به عنوان مثال، مرکبات، اکالیپتوس، اسطوخودوس، نعناع فلفلی.

دوربین های خود را لغزنده کنید

یک راهکار عالی دیگر برای دور نگه داشتن حشرات از دوربین این است که فرود آمدن و ماندن در دوربین را برای آنها دشوار کنید. دوربین خود را با استفاده از روان کننده هایی مانند سیلیکون، وازلین یا اسپری تفلون لغزنده کنید.

فقط مطمئن شوید که آن را از لنز خود دور نگه دارید. هنگام اسپری کردن می توانید از دستمال کاغذی برای پوشاندن آن استفاده کنید. یا از یک برس یا پارچه برای مالیدن آن روی دوربین استفاده کنید. یکی دیگر از توصیه هایی که برای مدت طولانی تری می ماند و ارزان است، وازلین است.

این مطلب را هم ببینید
Deep Learning در دوربین مداربسته

قلاده کک

اگرچه آنها برای کک ساخته شده اند، اما برای عنکبوت ها نیز کار می کنند. این یک ترفند آسان برای انجام است. شما یک قلاده کک، کنه دریافت می کنید و آن را دور دوربین مداربسته خود حلقه می کنید.وقتی کارایی آن را دیدید ممکن است با سورپرایزهای خوبی روبرو شوید.

بدون استاتیک

این روش برای کسانی است که واقعاً می خواهند بدون آسیب رساندن به عنکبوت ها از شر آنها خلاص شوند. شما به سادگی یک ورق خشک‌تر را در اطراف دوربین‌ها وصل می‌کنید، زیرا بوی قوی باعث می‌شود حشرات فاصله بگیرند و دور شوند.

همچنین می توانید از یک کش برای نگه داشتن آن استفاده کنید تا راحت تر بدانید که زمان تعویض آن فرا رسیده است. نوار لاستیکی وقتی زمان تعویض آن فرا می رسد می شکند و دیگر قابل استفاده نیست.

دوربین های خود را به طور مرتب تمیز کنید

علاوه بر محافظت از دوربین های خود در برابر عنکبوت ها و حشرات، همچنین باید به طور مرتب دوربین های خود را با یک برس نرم تمیز کنید و باگ ها و شبکه های موجود و محفظه آن، قسمت بیرونی دوربین، سپر یا پوشش آن را پاک کنید.

نکات موجود در این پست راه حل های بی خطری نیستند. ممکن است مجبور شوید آنها را چند بار تکرار کنید تا نتیجه را ببینید. اما، زیاده روی نکنید. هنگام سمپاشی آفت کش ها مراقب گیاهان و حیوانات خانگی و کودکان خردسال باشید و قبل از استفاده از مواد شیمیایی و روان کننده ها، دوربین های خود را با گذاشتن داخل محافظ مخصوصش محافظت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *