آموزش حذف خطوط خالی از فایل ورد

حذف خطوط خالی از فایل ورد

آموزش حذف خطوط خالی از فایل ورد

ورد یکی از محبوب ترین نرم افزارهای واژه پرداز می باشد که کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است. گاهی پیش می آید هنگام تایپ یک متن طولانی در یک فایل ورد، ناخواسته خطوط خالی ایجاد می شوند. خوشبختانه به کمک یک قابلیت داخلی در مایکروسافت ورد می‌توان تمام خطوط خالی را به یک‌باره از بین برد. در این بخش می خواهیم نحوه حذف خطوط خالی از فایل ورد را به شما عزیزان آموزش دهیم.

حذف خطوط خالی از فایل ورد

هنگام تایپ در ورد هر زمان که اینتر بزنید، یک تگ مخفی به نام «تگ پاراگراف» به انتهای آن خط اضافه می‌شود. برای دیدن این تگ‌ها در فایل ورد می‌توانید از تب Home روی آیکون پاراگراف (که شبیه “P” قرینه‌شده با دو خط است) کلیک کنید. به کمک گزینه Find and Replace می‌توانید خطوطی که دو تگ پاراگراف دارند را با یک تگ پاراگراف جایگزین کنید تا خطوط فاصله‌ی اضافی از فایل شما حذف شود.

این مطلب را هم ببینید
آموزش لغو ایمیل ارسال شده در جیمیل

حذف خطوط خالی اضافی در یک سند ورد

برای شروع حذف خطوط خالی، سند خود را با مایکروسافت ورد باز کنید. در منو، روی تب Home کلیک کنید و سپس از سمت راست صفحه روی Replace کلیک کنید. پنجره Find and Replace باز خواهد شد. اکنون باید p^p^ را در کادر Find What تایپ کنید. هر p^ یک کد خاص و مخفف تگ پاراگراف است. در اینجا ما می‌خواهیم به یک‌باره خطوطی را که دو تگ‌ پاراگراف دارند، با یک تگ پاراگراف جایگزین کنیم؛ پس p^ را در کادر Replace With وارد و در انتهای پنجره روی دکمه‌ی Replace All کلیک کنید.

بعد از کلیک کردن، تمام خطوط خالی از سند شما حذف خواهد شد. وقتی پنجره‌ی پاپ‌آپ تأیید را مشاهده کردید‌، روی OK کلیک کنید. اگر بعد از این کار هنوز هم در فایلتان خطوط خالی می‌بینید، به این دلیل است که بیش از دو خط خالی متوالی در انتهای خطوط وجود داشته است. در چنین مواقعی برای از بین بردن تمامی خطوط خالی باید مراحل بالا را در پنجره‌ی Find and Replace تکرار کنید. همچنین می‌توانید تعداد کدهای p^ موجود در سند را پیدا کرده و سپس به جایگزینی یک‌باره‌ی آن‌ها با یک تگ پاراگراف اقدام کنید.

این مطلب را هم ببینید
نکات مهم خرید کامپیوتر گیمینگ میان رده که باید بدانید