آموزش حذف نرم افزار فلش پلیر از ویندوز

حذف نرم افزار فلش پلیر از ویندوز

آموزش حذف نرم افزار فلش پلیر از ویندوز

12 دی ماه شرکت ادوبی اعلام کرد که دیگر از نرم افزار فلش پشتیبانی نخواهد کرد. و 23 دی‌ماه نیز اجرای فلش در این برنامه مسدود می‌شود. این شرکت از کاربران درخواست کرده که نرم افزار را از روی سیستم‌های خود حذف کنند. باتوجه به اینکه نرم افزار فلش پلیر مسدود می‌شود و از طرفی، دیگر به روز رسانی امنیتی دریافت نمی‌کند، کاربران بهتر است این برنامه را از سیستم کامپیوتری خود حذف کنند. شرکت ادوبی دستورالعمل حذف نرم افزار فلش پلیر از ویندوز منتشر کرده است.

حذف نرم افزار فلش پلیر از ویندوز

روند کار بسیار ساده است و این شرکت برنامه حذف حذف نصب فلش پلیر را توسعه داده تا کاربران راحت‌تر بتوانند نرم افزار را از سیستم خود حذف کنند. ابتدا باید نسخه نرم افزار «Flash Player Uninstaller» را متناسب با مشخصات سیستم خود دانلود کرده و با کلیک روی برنامه اجازه حذف فلش پلیر را بدهید.

1- ابتدا برنامه uninstaller فلش پلیر را دانلود کنید.

دقت کنید متناسب با سیستم کامپیوتری خودتان نسخه 32 بیتی و 64 بیتی را برای دانلود انتخاب کنید.

دانلود نرم افزار uninstaller 

بعد ازدانلود برنامه مربوطه آن را روی سیستم نصب کنید. توجه داشته باشید که برای حذف نسخه بتا فلش پلیر باید برنامه uninstaller  نسخه بتا موجود در Adobe Labs را دانلود کنید.

2- از تمام مرورگرها و برنامه‌های دیگری که از فلش پلیر استفاده می‌کنند خارج شوید.

برای خروج از برنامه‌های باز روی سیستم،‌ روی آیکون هر برنامه راست کلیک کرده و گزینه exit را انتخاب کنید.

3- برنامه uninstaller را اجرا کنید

روی آیکون برنامه دو بار کلیک کنید و مراحل حذف را طی کنید. در ادامه برای حذف فلش پلیر را از همه فولدرها و فایل‌ها از منوی start گزینه run را اجرا کنید. مسیر زیر را کپی و در آن جایگذاری کنید . سپس روی تایید کلیک کنید.

C:\Windows\system32\Macromed\Flash

4- در نهایت باید تایید کنید که حذف برنامه کامل شده است.

کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید. مرورگر را باز کرده و وضعیت فلش پلیر را بررسی کنید.