آموزش کپی کردن URL تمام برگه‌های بازشده در کروم

کپی کردن URL تمام برگه‌های بازشده در کروم

آموزش کپی کردن URL تمام برگه‌های بازشده در کروم

گوگل کروم به‌صورت پیش‌فرض از کپی کردن آدرس (URL) کلیه برگه‌های باز به‌صورت هم‌زمان پشتیبانی نمی‌کند. اما در این بخش می خواهیم نحوه کپی کردن URL تمام برگه‌های بازشده در کروم را به شما عزیزان آموزش دهیم.

کپی کردن URL تمام برگه‌های بازشده در کروم

برای شروع کار باید مرورگر گوگل کروم را در ویندوز، لینوکس یا مک باز کنید. سپس وب‌سایت‌هایی که نیازمند کپی آدرس آن‌ها هستید، باز کنید. پس از باز کردن چند وب‌سایت، کافی است روی سه‌نقطه موجود در گوشه سمت راست قسمت بالای پنجره گوگل کروم کلیک و گزینه BookMarks را انتخاب کنید تا بتوانید با ضربه زدن روی گزینه Bookmark all tabs، کلیه برگه‌ها را انتخاب کنید؛ البته می‌توانید کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+D را در ویندوز و لینوکس یا کلیدهای Command+Shift+D را در مک به کار ببرید.

در پنجره Bookmark All Tabs باید یک نام برای پوشه لینک‌های نشانه‌گذاری‌شده انتخاب کنید. در ادامه کار لازم است روی گزینه ذخیره (Save) موجود در قسمت پایین ضربه بزنید. سپس با کلیک کردن روی سه‌نقطه موجود در گوشه سمت راست قسمت بالای مرورگر گوگل کروم و انتخاب گزینه Bookmark، مدیریت لینک‌های نشانه‌گذاری‌شده (Bookmark Manager) را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که امکان انجام این کار در ویندوز یا لینوکس با کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+O و در مک با انتخاب کلیدهای ترکیبی Command+Shift+B وجود دارد.

این مطلب را هم ببینید
آموزش تبدیل JPG به WebP بصورت آنلاین

می‌توانید در بخش مربوط به مدیریت لینک‌های نشانه‌گذاری‌شده (Bookmark Manager)، فولدر جدید را در نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید. در ادامه روی نخستین مورد راست کلیک کنید و کلیدهای ترکیبی Ctrl+A کیبورد را در ویندوز و لینوکس یا Command+A را در مک فشار بدهید تا تمام موارد انتخاب‌شده در لیست، تأیید شوند.

کلیدهای ترکیبی Ctrl+‌C را در ویندوز یا لینوکس و Command+‌C را در مک فشار بدهید تا بتوانید کلیه موارد نشانه‌گذاری‌شده را کپی کنید. امکان راست کلیک کردن روی موارد مورد نظر و انتخاب گزینه کپی کردن (Copy) هم وجود دارد. اکنون برنامه‌ای که تصمیم دارید آدرس‌ همه‌ی برگه‌های باز را در آن قرار بدهید، باز کنید. سپس Ctrl+V را در ویندوز و لینوکس یا Command+V را در مک فشار بدهید تا کلیه لینک‌های به‌عنوان متن ساده قرار بگیرند. در هر بخشی از ویرایشگر متن که راست کلیک کنید، امکان قرار دادن URL با انتخاب گزینه Paste وجود دارد.

این مطلب را هم ببینید
آموزش متوقف کردن بروزرسانی ها در ویندوز 10

اکنون یک لیست از لینک‌های خود را در قالب متن در اختیار دارید. به منظور جلوگیری از سردرگمی میان فولدرهای ایجادشده، باید موارد مورد نظر را حذف کنید. برای انجام این کار، کافی است روی منوی سه‌نقطه موجود در گوشه سمت راست قسمت بالای مرورگر کروم، ضربه بزنید و بعد از انتخاب Bookmark، گزینه Bookmark Manager را انتخاب کنید. در نوار کناری سمت چپ پنجره مدیریت لینک‌های نشانه‌گذاری‌شده، لازم است روی فولدر مورد نظر که قبلا ایجاد کرده‌اید، راست کلیک و گزینه Delete را از فهرست مربوطه انتخاب کنید.

اگر هرگز نیازی به ذخیره بیشتر از یک لیست از لینک‌های نشانه‌گذاری‌شده نداشتید، می‌توانید یک صفحه وب را هم در مرورگر گوگل کروم ذخیره‌سازی کنید.