معرفی بازی Football Manager 2021

بازی Football Manager 2021

معرفی بازی Football Manager 2021

بسیاری از افراد با دیدن تریلر بازی Football Manager 2021 تصور کردند که این بازی جذابیت زیادی ندارد. اما نسخه جدید بازی نشان داده است که همچنان می‌تواند در سرگرم کردن فوتبالی‌ها موفق ظاهر شود.

بازی Football Manager 2021

سری بازی‌های Football Manager شبیه‌ساز فوتبال هستند اما به جای آن که فقط به زمین چمن محدودتان کنند، دستتان را برای مدیریت یک باشگاه باز می‌گذارند. مدیریت یک باشگاه را هم که می‌دانید، فقط به چیدن بازیکن‌ها محدود نیست و دنیایی گسترده‌تر را روبروی شما قرار می‌دهد.

در ورژن 2020 بازی، سه حالت Career، Challenge و My Club را تجربه می‌کردیم که خوشبختانه در بازی Football Manager 2021 هم موجود هستند. در بخش Career مدیریت یک تیم در اختیار شما گذاشته می‌شود تا در فرصتی ۳۰ ساله آن را به شکوفایی برسانید و در مقابل، حالت Challenge شما را به چالش می‌کشد تا تیمی را  نجات بدهید که نیم فصل را پشت سر گذاشته و دچار مشکلاتی مثل مصدوم شدن بازیکنان، محرومیت، ناامیدی و… است.

اما اگر دوست دارید همه‌چیز را از صفر مدیریت کنید، حالت My Club مناسب شماست چون می‌توانید یک تیم کاملا شخصی‌سازی شده را تشکیل بدهید. خوشبختانه جزئیات جدیدی به هر یک از حالت‌ها اضافه شده اما مهم‌ترین آن‌ها افزایش تعداد لیگ‌ها تا ۶۰ عدد و ۲۴ کشور است که سه لیگ جدید آرژانتین، کانادا و مکزیک هم به تازگی اضافه شده‌اند. ورژن 2021 بازی نسبت به عنوان قبلی ارتقا پیدا کرده، مثلا مدیریت تاکتیکی در بازی پر رنگ‌تر شده و به همین منظور تاکتیک‌های جدیدی به بازی اضافه شده و نقش‌های موجود برای بازیکنان در زمین هم افزایش پیدا کرده‌اند اما این پایان تغییرات نیست و سازندگان بازی تلاش کرده‌اند که اطلاعات موجود برای بازیکنان و میزان هماهنگی آن‌ها در زمین را هم با توجه به اطلاعات حقیقی به روز کنند تا تجربه‌ی کاربران تا حد ممکن به واقعیت نزدیک شود.

برای ارتقای مدیریت تاکتیکی دو ویژگی Club Captain و Feeder Clubs هم به بازی اضافه شده‌اند. Club Captain به شما اجازه می‌دهد به عنوان سرمربی مستقیما با بازیکنان ارتباط برقرار کنید و Feeder Clubs هم  محلی برای افزایش تجربه‌ی بازیکن‌ها و کار کردن بر روی مهارت‌های آن‌ها است که می‌تواند ابزاری برای بررسی میزان پیشرفت بازیکن‌ها در هر فصل باشد و در تصمیم گیری برای نقل و انتقالات هم کمک‌کننده است.

میزان جزئیات اضافه شده، ارتقای طراحی بصری و روان‌تر شدن کنترل‌های بازی هم از دیگر ویژگی‌هایی هستند که بتوانیم بگوییم Football Manager 2021 پیشرفت مطلوبی داشته و به یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های ورزشی این روزها تبدیل شده است. بنابراین اگر فوتبالی هستید و رویای مربیگری را در سر می‌پرورانید، فوتبال منیجر 2021 را از دست ندهید.