پشتیبانی از گوگل کروم در ویندوز 7 تا 2022 تمدید شد

پشتیبانی از گوگل کروم در ویندوز 7

پشتیبانی از گوگل کروم در ویندوز 7 تا 2022 تمدید شد

پیش تر اعلام شده بود که شرکت گوگل قصد دارد از سال 2021 ارائه مرورگر کروم برای ویندوز 7 را متوقف کند. اما براساس اخبار جدید بنظر می رسد کمپانی مذکور این موضوع را به تعویق انداخته است. بنابراین بنظر می رسد پشتیبانی از گوگل کروم در ویندوز 7 تا 2022 تمدید شد.

پشتیبانی از گوگل کروم در ویندوز 7

گوگل دلیل اتخاذ این تصمیم را مشکلاتی عنوان کرده که در شرایط کنونی و همه‌گیری ویروس کرونا برای کسب و کارها پیش آمده است. غول جستجوی اینترنتی جهان به این نکته نیز اشاره کرده که در حال حاضر شرکت‌های زیادی پروسه مهاجرت به ویندوز 10 را دنبال می‌کنند و بر اساس تحقیقات انجام شده، در نیمه دوم سال جاری میلادی تقریباً 21 درصد شرکت‌ها در مرحله انتقالی قرار داشته‌اند. در این بین تنها 1 درصد هستند که هنوز پروسه مهاجرت به سیستم عامل جدید مایکروسافت را شروع نکرده‌اند.

در حالی گوگل پشتیبانی از ویندوز 7 را تمدید می‌کند که مایکروسافت از 14 ژانویه سال جاری پشتیبانی خود را از این سیستم عامل محبوب قطع کرده و از آن زمان، بسیاری از شرکت‌ها یا سیستم‌های خود را به ویندوز 10 ارتقاء داده‌اند و یا برنامه آن را در دستور کار دارند. البته برخی هم ترجیح می‌دهند به جای ویندوز 10 به سراغ توزیع‌های لینوکسی بروند.

در مجموع، اقدام اخیر گوگل برای تمدید مدت پشتیبانی از ویندوز 7 یک اقدام قابل ستایش است که در شرایط فعلی می‌تواند برای بسیاری از شرکت‌ها کمک کننده بوده و انعطاف‌پذیری آن‌ها برای اعمال تغییرات را بیشتر کند.